• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Czy warto zrobić kurs na wózki widłowe i HDS?

28 kwietnia 2022, 14:47
Dynamika na rynku pracy powoduje, że pracownik musi niekiedy dostosowywać się do jego realiów. Stawia to przed nim szansę na poszerzenie swoich umiejętności i wykonanie rozmaitych kursów, dzięki którym zdobędzie nowe uprawnienia. Podniesienie kwalifikacji jest możliwe m.in. dzięki ukończeniu kursu na wózki widłowe i HDS.

Kurs na wózki widłowe

Wózki widłowe są jedną z podstawowych maszyn wykorzystywanych w obrocie towarów. Ich operatorzy są stale poszukiwani przez wiele firm. Szkolenie nie jest kosztowne, oferuje je wiele ośrodków, dlatego znalezienie odpowiedniego nie powinno stanowić większego problemu. Kurs na wózki widłowe może być też częściowo refundowany ze środków unijnych. Nie jest on czasochłonny, nietrudno też spełnić wymagania konieczne do przystąpienia do niego. Kursant, który zda egzamin z wynikiem pozytywnym, otrzymuje certyfikat potwierdzający uzyskanie uprawnień. Ukończenie szkolenia daje szansę na znalezienie nowej, lepiej płatnej pracy.

Kurs HDS

HDS to skrót od hydraulicznego dźwigu samochodowego. Dzięki urządzeniu możliwy jest załadunek i rozładunek ciężkich towarów o dużych gabarytach. Pracownik potrafiący je obsługiwać jest poszukiwany przez wiele firm. Wysłanie w trasę dwóch osób, spośród których jedna jest kierowcą, a druga dokonuje załadunku lub rozładunku, jest bardziej kosztownym rozwiązaniem. Dlatego właśnie osoby, które ukończyły kurs HDS i posiadają uprawnienia są bardzo cenione na rynku pracy. Oczywiście przystąpić do szkolenia mogą jedynie kandydaci, którzy spełniają określone warunki, takie jak osiągnięcie pełnoletności, posiadanie minimum podstawowego wykształcenia i brak przeciwwskazań do udziału. Sam kurs nie jest skomplikowany i czasochłonny, kończy się egzaminem, którego zdanie nie powinno sprawiać przygotowanym osobom większych problemów. Jest to więc opłacalna opcja, która pozwala znacznie poszerzyć kwalifikacje.

Psychotechnika

Psychotechnika to termin oznaczający badania psychologiczne wykazujące, czy dana osoba może wykonywać konkretne zadania zawodowe. Psychotesty na wózki widłowe mają za zadanie m.in. określić, czy kandydat poradzi sobie z odpowiedzialnością i stresem, a także zareaguje właściwie w sytuacji stwarzającej zagrożenie. Badanie składa się z kilku etapów i trwa maksymalnie godzinę. Przystępując do niego warto być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Psychotesty nie są konieczne do przystąpienia do kursu HDS, choć niektóre firmy życzą sobie wykonania ich przez kandydata. Często sami pracodawcy kierują na nie pracowników.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości