Wiadomości

Mieszkańcy skarżą się na smród z pól pod Gorzowem

26 kwietnia 2022, 08:47
fot. Marcin Kluwak
W ostatnich dniach mieszkańcy skarżą się na nieznośny zapach unoszący się z pól pod Gorzowem. Wszystko przez to, że rolnicy wraz z wiosną rozpoczęli przygotowania do sezonu i nawożą swoje pola. Nieprzyjemny zapach bierze się stąd, że pola są nawożone obornikiem lub gnojowicą.

- Mieszkam na największym osiedlu w Gorzowie, a otwierając okno czuje się, jakbym znajdował się w kurniku. Jak zawieje wiatr od strony Wojcieszyc i Różanek, to nie da się wytrzymać - pisze do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Paweł, mieszkaniec gorzowskiego Manhattanu. - Co tam śmierdzi, jak idę na spacer z psem to momentami nie da się oddychać - pyta sę z kolei Natialia.

Ta sytuacja nie jest nowa i powraca w sezonie wiosennym oraz jesiennym. Wszystko przez to, że rolnicy zarówno przed sezonem, jak i po okresie zbiorów nawożą swoje pola znajdujące się dookoła Gorzowa za pomocą obornika lub gnojówki. Dlatego też kiedy zawieje wiatr, nad miastem unosi się nieprzyjemny zapach. - Ważne jest przekopanie lub przeoranie obornika od razu po rozłożeniu go na ziemi, ponieważ utlenia się i szybko traci wartość. Dzięki nawożeniu, gleba jest bardziej żyzna – podkreśla Piotr, rolnik z podgorzowskiej miejscowości.

Są również mieszkańcy, którzy rozumieją taką kolej rzeczy. - Pośmierdzi, pośmierdzi i przestanie. Taka praca rolników, żeby ziemia była urodzajna i abyśmy mieli świeże oraz ładne warzywa. Ludziom nigdy nie dogodzisz. Jest gorąco, mówią że za gorąco. Jest za zimno, mówią jaki mróz.. Kiedy pada mówią żeby w końcu przestało padać. Nie pada, mówią że przydałby się deszcz. W Gorzowie śmierdzi, ale kiedyś przestanie i dajcie sobie już spokój, nie jest źle – komentuje z kolei czytelniczka Aneta.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości