• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Dzierganie na drutach – co jest potrzebne?

25 kwietnia 2022, 14:28
Robienie na drutach wydaje się wielu osobom dosyć staromodnym hobby. W praktyce jednak dzierganie może przynosić nie tylko ogrom frajdy, zadowolenia i dumy, ale również wiele korzyści finansowych. Wyroby typu handmade cieszą się ogromną popularnością i popytem. Są w pełni oryginalne, wyjątkowe i stworzone przez człowieka, a nie maszynę. Osoby, które pragną rozpocząć przygodę z dzierganiem, zawsze zadają sobie pytanie, od czego zacząć i jakimi narzędziami muszę dysponować? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czym dziergać, czyli jakie druty wybrać?

Pierwszą rzeczą, która powinna pojawić się w naszym warsztacie rękodzielniczym jest zestaw drutów dziewiarskich. Obecnie w sprzedaży znajdziemy co najmniej kilka rodzajów drutów do robótek. Najpopularniejsze są druty wykonane z metalu i drewna, ale równie dobrze można operować drutami bambusowymi czy teflonowymi. Trzeba tylko pamiętać, że praca poszczególnymi rodzajami drutów przebiega nieco inaczej. Wynika to ze szczególnych właściwości drutów, takich jak elastyczność czy śliskość.

Dla przykładu druty metalowe praktycznie w ogóle się nie wyginają – nawet po długotrwałej pracy. Z kolei druty z drewna lub bambusa pod wpływem ciepła dłoni zaczynają wyginać się coraz to bardziej wraz z postępem prac. Dochodzi do tego aspekt faktury samej powierzchni drutów, która może być bardziej śliska lub szorstka. Z tego powodu oczka będą spadać mniej lub bardziej ochoczo, co uzależnione jest od preferencji użytkownika.

Jaka włóczka będzie najlepsza?

Oprócz drutów potrzebujemy również włóczki, z której powstanie finalna dzianina. Tutaj również mamy ogromny wybór, ponieważ w sklepach pasmanteryjnych znajdziemy zarówno włóczki naturalne wykonane z bawełny lub wełny, jak i włóczki syntetyczne, np. akrylowe. Dla wielu początkujących knitterów wybór dobrej włóczki może okazać się nawet trudniejszy jak w przypadku drutów. Trzeba uwzględnić bowiem takie właściwości jak przepuszczalność powietrza, grubość splotu, skłonność do podrażniania skóry czy mechacenia, a także inne cechy, w tym markę samej włóczki. Ważna jest także to, aby dopasować rozmiar włóczki do rozmiaru posiadanych drutów dziewiarskich.

Pasjanitka.pl – druty i włóczki na każdą okazję!

Jeżeli chcesz szybko skompletować dobry zestaw do dziergania na drutach, to koniecznie sprawdź co oferuje internetowy sklep z włóczkami pasjanitka.pl. W sprzedaży znajdziesz tam nie tylko omawiane druty i włóczki, ale również kordonki, sznurek bawełniany, muliny, akcesoria i wiele więcej produktów znanych marek! Każdego dnia setki produktów w promocyjnych cenach!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości