• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkanie w Polsce zachodniej? Zobacz, co oferuje Gorzów Wielkopolski!

21 kwietnia 2022, 10:23, red
Mieszkanie w zachodniej Polsce to jedna z najlepszych inwestycji w nieruchomości. Poza popularnym Szczecinem warto pomyśleć o kupnie mieszkania w nieco mniejszym, ale równie atrakcyjnym mieście takim jak Gorzów Wielkopolski. Ile trzeba zapłacić za swoje „cztery kąty” w tym mieście?

Mieszkania w zachodniej części Polski są cenione ze względu na bliskość Niemiec. Posiadanie nieruchomości w tej części kraju znacznie ułatwia migrację zarobkową za zachodnią granicę. Zwłaszcza w chwili, kiedy sytuacja na wschodzie Polski budzi coraz większy niepokój, większym zainteresowaniem będą cieszyć się polskie lokalizacje oddalone od Ukrainy. Jednym z nowych obszarów destynacji jest Gorzów Wielkopolski. Mieszkania bez pośredników można znaleźć na portalu takim jak Adresowo.pl.

W jakich dzielnicach przeważają mieszkania na sprzedaż w Gorzowie Wlkp.?

Portal Adresowo.pl umożliwia przeglądanie nieruchomości w miastach wszystkich województw. Strona pomaga wyszukać nieruchomości według preferowanych dzielnic czy ceny za metr kwadratowy. Największą popularnością w Gorzowie Wielkopolskim cieszą się takie dzielnice jak Śródmieście i Górczyn. Mniejsze zainteresowanie budzą takie dzielnice jak Piaski (np. mieszkanie w wielkiej płycie na ul. Staszica) i Zamoście. Szczególną uwagę zwracają mieszkania w dzielnicy Śródmieście, relatywnie tanie w porównaniu z centralnymi dzielnicami w innych miastach. Ceny za metr kwadratowy mieszkań w centrum Gorzowa Wielkopolskiego wahają się od 3000 do 5000 złotych. Podobnie jak w innych miastach warto inwestować w duże mieszkanie, ponieważ im większy metraż, tym niższa cena za metr.

Mediana ceny za m² w Gorzowie Wielkopolskim

Nieruchomości w Gorzowie Wielkopolski, podobnie jak w innych polskich miastach, dotknęły objęte były wysoką podwyżką cen. W I kwartale 2022 roku cena za metr kwadratowy nieruchomości w tym mieście wzrosła o prawie 1000 zł w porównaniu do kwartału poprzedniego roku. Najtańsze mieszkania w tym mieście można kupić za 90 tysięcy złotych, zaś najdroższe – za 700 tysięcy złotych. Jednak w porównaniu do innych miast porównywalnej wielkości ceny w Gorzowie Wielkopolskim wciąż są wyjątkowo korzystne. W pierwszym kwartale 2022 roku mediana ceny za m² za mieście w lubuskim wyniosła 5687 zł/m², podczas gdy w Płocku za ten sam okres wynosiła 6310 zł/m², a w Zielonej Górze 6585 zł/m². Te zestawienia pokazują, że ceny mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim są niższe niż w innych polskich miastach.

Czym wyróżnia się Gorzów Wielkopolski?

Gorzów Wielkopolski to miasto w województwie lubuskim, położone nad Wartą. Oddalone jest jedynie o 53 kilometry od granicy z Niemcami. Może się poszczycić ponad osiemsetletnią tradycją. Jest to miasto z wieloma zabytkami architektonicznymi – sakralnymi i świeckimi w postaci kamienic i willi pochodzących z XIX i XX wieku. Miasto stanowi dużą atrakcję dla osób ceniących tereny zielone – znajduje się tu wiele tras pieszych i rowerowych, rezerwat przyrody, kilka parków i urokliwy, zrewitalizowany bulwar.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości