Wiadomości

Jedziemy na wakacje. Jaka jest pogoda na Teneryfie?

19 kwietnia 2022, 12:14
Cudowne plaże, piękna, słoneczna pogoda i to prawie przez cały rok! Taką pogodę znajdziemy w miejscach położnych na zwrotniku raka. To także Wyspy Kanaryjskie i Teneryfa. To dobre miejsce na wakacje!

Jak czytamy na polskojęzyczny portalu NaTeneryfie.pl, maj to na Wyspach Kanaryjskich bardzo piękny miesiąc. Wszystko, co mogło już zakwitło - i to nie tylko na północy. W maju na drzewach na południu wyspy możemy oglądać piękne - czerwono-pomarańczowe kwiaty - to płomień Afryki. 

Pogoda na Teneryfie w miesiącach wiosennych jest doskonała. 24-26 stopni w cieniu to oczywiście rzecz wręcz naturalna na Teneryfie, ale może się też zdarzyć, że słupki rtęci powędrują jeszcze wyżej - nawet do 30 kresek. Dzieje się tak zazwyczaj na południowym zachodzie Teneryfy - np. w Puerto de Santiago. Nie bez powodu to miejsce jest określane jako najcieplejsze na całej Teneryfie.

Gdzie jest najcieplej? Południowy-zachód wyspy - tam powinniśmy patrzyć w pierwszej kolejności. Najcieplej jest w pasie od lotniska południowego w kierunku Los Cristianos, Costa Adeje, Playa San Juan, Puerto de Santiago do Los Gigantes. Tam mamy najniższe odczyty jeżeli chodzi o opady deszczu, a najwyższe, jeżeli chodzi o temperatury. Chmur znad  wulkanu Teide również rzadko sięgają na południowy-zachód wyspy, dlatego też tam właśnie jest najcieplej. 

Na Teneryfie wiosną pogoda pozwala na opalanie się, słońce - szczególnie w południowej części wyspy - operuje przez cały dzień. Kąpiele morskie w kwietniu wciąż tylko dla tych bardziej odważnych, bo po okresie zimowym, ocean nie zdążył się jeszcze nagrzać. Ale śmiałkowie kąpią się też w lutym i marcu - i uwaga - wcale nie trzeba być morsem, aby wejść do wody na Teneryfie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości