Wiadomości

Jedziemy na wakacje. Jaka jest pogoda na Teneryfie?

19 kwietnia 2022, 12:14
Cudowne plaże, piękna, słoneczna pogoda i to prawie przez cały rok! Taką pogodę znajdziemy w miejscach położnych na zwrotniku raka. To także Wyspy Kanaryjskie i Teneryfa. To dobre miejsce na wakacje!

Jak czytamy na polskojęzyczny portalu NaTeneryfie.pl, maj to na Wyspach Kanaryjskich bardzo piękny miesiąc. Wszystko, co mogło już zakwitło - i to nie tylko na północy. W maju na drzewach na południu wyspy możemy oglądać piękne - czerwono-pomarańczowe kwiaty - to płomień Afryki. 

Pogoda na Teneryfie w miesiącach wiosennych jest doskonała. 24-26 stopni w cieniu to oczywiście rzecz wręcz naturalna na Teneryfie, ale może się też zdarzyć, że słupki rtęci powędrują jeszcze wyżej - nawet do 30 kresek. Dzieje się tak zazwyczaj na południowym zachodzie Teneryfy - np. w Puerto de Santiago. Nie bez powodu to miejsce jest określane jako najcieplejsze na całej Teneryfie.

Gdzie jest najcieplej? Południowy-zachód wyspy - tam powinniśmy patrzyć w pierwszej kolejności. Najcieplej jest w pasie od lotniska południowego w kierunku Los Cristianos, Costa Adeje, Playa San Juan, Puerto de Santiago do Los Gigantes. Tam mamy najniższe odczyty jeżeli chodzi o opady deszczu, a najwyższe, jeżeli chodzi o temperatury. Chmur znad  wulkanu Teide również rzadko sięgają na południowy-zachód wyspy, dlatego też tam właśnie jest najcieplej. 

Na Teneryfie wiosną pogoda pozwala na opalanie się, słońce - szczególnie w południowej części wyspy - operuje przez cały dzień. Kąpiele morskie w kwietniu wciąż tylko dla tych bardziej odważnych, bo po okresie zimowym, ocean nie zdążył się jeszcze nagrzać. Ale śmiałkowie kąpią się też w lutym i marcu - i uwaga - wcale nie trzeba być morsem, aby wejść do wody na Teneryfie. 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości