• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Automatyka bram i korzyści jej zastosowania

28 marca 2022, 16:21
Podstawowym zadaniem bramy wjazdowej jest odgradzanie prywatnej posesji od świata zewnętrznego i przestrzeni publicznej. Dynamiczny rozwój technologii sprawił, że obecnie coraz większą popularnością cieszą się bramy wyposażone w obsługiwany zdalnie napęd elektryczny. Warto przyjrzeć się bliżej takiemu rozwiązaniu i poznać jego najważniejsze korzyści.

Nowoczesne rozwiązania poprawiające komfort życia

Automatyka bram obejmuje zestaw siłowników oraz urządzeń sterujących umożliwiających zdalne otwieranie i zamykanie bramy. Odpowiednio dobrany sprzęt znacząco podnosi komfort życia. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Automatyczne napędy do bram znakomicie sprawdzają się podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki nim nie trzeba wychodzić z auta, żeby wyjechać lub wjechać na posesję. System automatycznego otwierania i zamykania bramy cenią sobie także osoby starsze oraz mieszkające przy ruchliwych drogach, na których zatrzymywanie się jest zabronione. 

Poprawa bezpieczeństwa 

Część osób decyduje się na automatykę bram ze względów bezpieczeństwa. Posesje wyposażone w tego rodzaju technologie uznawane są za mniej narażone na ryzyko włamania lub kradzieży. Bramy wyposażone w mechanizm ręczny zazwyczaj są otwierane rano i zamykane dopiero wieczorem. Oznacza to, że przez cały dzień osoby niepowołane mogą swobodnie wchodzić na posesję. Zastosowanie napędu sterowanego zdalnie pozwala na każdorazowe zamykanie bramy za pomocą pilota zdalnego sterowania. Warto zauważyć, że coraz więcej nowopowstających osiedli jest wyposażonych w szlabany parkingowe obsługiwane zdalnie przez domowników. Rozwiązanie to wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a także zapobiega zajmowaniu miejsc parkingowych przez osoby spoza osiedla. 

Niezawodna technologia na każdą kieszeń

Jeszcze do niedawna automatyka bram stanowiła synonim luksusu. Technologia ta dostępna była wyłącznie dla osób dysponujących pokaźnym budżetem. Obecnie tego rodzaju rozwiązania dostępne są praktycznie na każdą kieszeń. W sprzedaży znaleźć można wiele produktów różniących się między sobą zarówno jakością, jak i ceną. W zależności od potrzeb można wybrać napędy do bram skrzydłowych lub przesuwnych. Prosta konstrukcja sprawia, że montaż tego rodzaju urządzeń nie nastręcza żadnych trudności. Odpowiednio dobrany sprzęt wyróżnia się trwałością oraz niezawodnością bez względu na częstotliwość użytkowania. Należy podkreślić, że inwestycja w nowoczesny napęd do bram nie wymaga dużych nakładów finansowych, a znacząco podnosi komfort życia i poziom bezpieczeństwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości