Wiadomości

Problemy z wyrobieniem paszportu w Gorzowie. Czytelnicy: To jakaś kpina

9 marca 2022, 09:59
Czytelnicy portalu gorzowianin.com alarmują, że wyrobienie paszportu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim graniczy z cudem. Aby wyrobić dokument, trzeba wcześniej zarejestrować swoją wizytę, ale wolnych terminów nie ma aż do kwietnia.

Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy denerwują się, że nie mogą zarejestrować swojej wizyty, aby złożyć wniosek o wydanie paszportu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Problemy z rezerwacją wizyty pojawiły się już pod koniec lutego. Jak się okazuje, wolnych terminów nie ma do końca marca, ale również nie da się nic zarezerwować na kwiecień. W internetowym systemie pojawił się komunikat „Brak dostępnych rezerwacji w okresie od 10.03.2022 do 05.04.2022”.

- Chciałam wyrobić sobie i córce paszport, ale od dwóch tygodni system rezerwacji jest nieaktywny i nie można zarezerwować żadnego terminu. Mam już wszystko opłacone, ale moje pieniądze są zamrożone. Nie mam, ani pieniędzy, ani paszportu. Rozumiem, że przez wojnę na Ukrainie są kolejki i długi czas oczekiwania, ja mogę poczekać i zapisać się na kwiecień, ale w ogóle nie mam takiej możliwości. Zadzwoniłam do urzędu, to powiedziano mi, żebym próbowała zarezerwować wizytę około godz. 17, bo wtedy zwalniają się terminy. Ale poluję od dłuższego czasu i jak coś się pojawia, to za chwilę ponownie system jest nieaktywny. Jestem już bezsilna - opowiada czytelniczka Monika.

- Próbuję od dwóch tygodni zarejestrować się przez stronę, ale nie ma wolnych terminów. Nie wiem, kiedy te numerki schodzą. Wchodzę o różnych porach dnia i nocy, a strona nie działa. Dzwoniłam do sekretariatu wydziału i pani rozkłada ręce. Mówi, że numerki rozchodzą się błyskawicznie. Pytanie tylko kiedy? W jakich godzinach? Do 5 kwietnia nie ma terminów, a kiedy będą następne, to też nic nie wiadomo. To jakaś kpina – żali się czytelniczka Marta.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Docierają do nas sygnały związane z problemem w sprawie internetowej rejestracji kolejki na przyjmowanie wniosków o paszport. Do końca tygodnia przygotujemy kompleksową odpowiedź w tej sprawie – komentuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Według nieoficjalnych informacji, zwiększone zainteresowanie wyrobieniem paszportu i brak wolnych miejsc wynika m.in. ze zbliżającego się okresu wakacyjnego, gdzie wiele osób decyduje się na wyjazd na urlop poza granice Unii Europejskiej. Do tego dochodzi również wojna w Ukrainie i to, że wiele osób chce mieć w doku paszport "na wszelki wypadek". Kolejnym powodem, gdzie część miejsc w systemie rezerwacyjnym została "zamrożona" jest wdrażanie nowego systemu, który usprawni wydawanie paszportów. Docelowo wniosek o wydanie paszportu będzie można złożyć online. Zmiany mają wejść w życie 27 marca.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości