• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Egzekucja w Gorzowie. Portal gorzowianin.com w książce Remigiusza Mroza

8 marca 2022, 09:26
Ktoś zdalnie odpalił ładunek wybuchowy, okolica wypełniła się ogłuszającym hukiem. Z okien wystrzeliły kawałki ścian oraz języki ognia. Wszystko to działo się w Gorzowie w bloku przy ulicy Walczaka.

To na szczęście fikcja literacka, ale o Gorzowie  znów jest głośno. Tym razem za sprawą najnowszej książki Remigiusza Mroza „Egzekucja”. To 14 tom opowieści o Joannie Chyłce, prawniczce z Warszawy. Wiele książek z tego cyklu doczekało się ekranizacji. Serial jest wyświetlany na antenach TVN. 

Tym razem Joanna Chyła i Kordian Oryński trafiają do Gorzowa Wielkopolskiego. Splot okoliczności sprawia, że prawnicy trafiają do bloku, w którym dochodzi do eksplozji. Jest to jeden z budynków przy ulicy Walczaka. I tutaj autor książki opisuje, jak pracownicy z firmy, w której pracuje prawniczy duet, szukają informacji o wybuchu w naszym mieście. Kormak, specjalista od programowania i pozyskiwania informacji trafia na portal… gorzowianin.com! Tak, nie wierzycie? Przeczytajcie sami!

Ul. Walczaka, Gorzów Wielkopolski

Mężczyzna stojący przed blokiem wysłał esemesa pod numer, który wyzwalał ładunek, a potem czekał. Wiedział, że minie jedynie kilka sekund.

Tak też się stało. Okolica nagle wypełniła się ogłuszającym hukiem, okna na wyższym i niższym piętrze rozsypały się w drobny mak, a z mieszkania kobiety wystrzeliły kawałki ścian i języki ognia.

Ilekroć Zordon i Chyłka gdzieś jechali, Kormak miał w zwyczaju sprawdzać, czy na trasie nie ma korków lub jakichś niefortunnych zdarzeń. [...] Czasem sprawdzał także lokalne portale miejscowości, w których przebywali. Tak jak dzisiaj, kiedy rzucił okiem na pierwszy lepszy serwis, gorzowianin.com. Od razu rzuciło mu się w oczy zdjęcie bloku, w którym okna były zniszczone, a szyby wybite. Nagłówek informował, że przy ulicy Walczaka doszło do eksplozji. 

Ktoś obfotografował wóz strażacki, który podjechał pod blok. Mężczyźni rozstawili sprzęt gaśniczy, wysięgnik już zmierzał w kierunku okna. Kormak przybliżył na nie trochę i zobaczył postać, która najwyraźniej ponaglała strażaków. 

Nie miał wątpliwości, że to Joanna.

Co Joanna Chyłka robiła w Gorzowie? Dlaczego znalazła się w miejscu, w którym doszło do eksplozji? Wszystkiego dowiecie się z 14 tomu książki Remigiusza Mroza zatytułowanego Egzekucja. Książka miała swoją premierę we wrześniu 2021 roku.

Fragmenty pochodzą z książki Egzekucja - Remigiusz Mróz, wydawnictwo: Czwarta strona.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/3 Egzekucja w Gorzowie. Portal gorzowianin.com w książce Remigiusza Mroza

1/3 Egzekucja w Gorzowie. Portal gorzowianin.com w książce Remigiusza Mroza

2/3 Egzekucja w Gorzowie. Portal gorzowianin.com w książce Remigiusza Mroza

2/3 Egzekucja w Gorzowie. Portal gorzowianin.com w książce Remigiusza Mroza

3/3 Egzekucja w Gorzowie. Portal gorzowianin.com w książce Remigiusza Mroza

3/3 Egzekucja w Gorzowie. Portal gorzowianin.com w książce Remigiusza Mroza

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości