• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

W jakie najlepsze strzelanki warto zagrać?

7 marca 2022, 18:25, red
Komputerowe gry akcji cieszą się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Wśród nich wyróżnić można kilka podgatunków. Szczególnie wielu zwolenników mają strzelanki. Są one tak popularne, że nowe propozycje pojawiają się naprawdę bardzo często. Ponadto różnorodność tych gier sprawia, że każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Akcja w strzelankach może być prowadzona z bardzo różnej perspektywy. Szczególnie wielu zwolenników mają strzelanki pierwszoosobowe. Obecnie do wyboru są także strzelanki trzecioosobowe. Niezależnie od tego, czy wybierzemy strzelankę z pierwszej, czy trzeciej osoby, możemy mieć pewność, że dostarczą nam one sporą dawkę adrenaliny.

Jakie są rodzaje strzelanek?

Strzelanki to niezwykle popularne gry, wśród których wyróżnić można obecnie wiele różnych rodzajów. Dzielą się one między innymi z uwagi na sposób wyświetlania gry. Kryterium to pozwala wyróżnić strzelanki 2D, 3D oraz 2.5D. Wyróżnia się także wspomniane we wstępie gry pierwszoosobowe i trzecioosobowe. W przypadku strzelanki pierwszoosobowej gra prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby. Oznacza to, że gracz obserwuje wydarzenia oczami głównego bohatera. Na ekranie widoczne są więc przede wszystkim jego trzymające broń ręce. W strzelankach trzecioosobowych akcja prowadzona jest z perspektywy trzeciej osoby. W przypadku tych gier główna postać ma większe pole widzenia, w efekcie może wykonywać bardziej skomplikowane ruchy niż ma to miejsce w przypadku gry pierwszoosobowej.

Strzelanki - jaka jest ich tematyka?

Strzelanki to gry, które opierają się na walce z użyciem broni palnej lub białej. Nie wszystkie strzelanki ograniczają się wyłącznie do szybkiej i krwawej strzelaniny. Niektóre mają naprawdę bardzo dobrą fabułę. Są też takie, które łączą elementy innych gatunków gier komputerowych. Ponadto gry te skupiają się na bardzo różnej tematyce. Wiele bardzo dobrej zabawy zapewniają strzelanki wojenne. Są one osadzone w różnych realiach. Akcja bardzo wielu toczy się podczas II wojny światowej. Świetnymi wynikami sprzedażowymi cieszą się też strzelanki, których akcja toczy się w kosmosie. Również te opowiadające o wydarzeniach z dalekiej przeszłości mają grono wiernych fanów.

W jakie strzelanki warto zagrać?

Miłośnikom gier sci-fi z pewnością spodoba się Blackwind. Jej premiera odbyła się bowiem 20 stycznia 2022. Gra została wydana nie tylko w wersji na PC, ale także na konsole. Jest dostępna w wariancie dla jednego i dla dwóch graczy. Gra wyróżnia się między innymi doskonałą, niezwykle realistyczną szatą graficzną. W kosmosie toczy się akcja Asteroids: Recharged. Do sprzedaży gra trafiła 14 grudnia 2021 roku. Gra nie oferuje rozbudowanej fabuły, liczy się w niej przede wszystkim strzelanina. Gra obejmuje 30 poziomów. Minimalne wymagania sprzętowe to Windows 7, 4 GB RAM i dwurdzeniowy procesor. Call of Duty: Vanguard to kolejna gra z popularnego cyklu strzelanek pierwszoosobowych, które weszły na rynek w 2003 roku. Najnowsza gra z tej serii dostępna jest od listopada 2021 roku.

Listę wszystkich strzelanek, w które warto pograć znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strzelanka/

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości