• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Ceny na stacjach paliw szaleją. Olej napędowy przekroczył już 7 zł!

7 marca 2022, 13:19
fot. archiwum
Od początku marca na stacjach paliw w Gorzowie można zaobserwować prawdziwe szaleństwo cenowe. W ciągu dnia ceny na stacjach paliw zmieniają się nawet kilka razy. Kiedy wydawało się, że już drożej być nie może, niestety okazało się że może. W poniedziałek 7 marca cena oleju napędowego przekroczyła już 7 złotych.

W momencie wybuchu wojny na Ukrainie, na stacjach paliw zapanował chaos, a Polacy masowo zaczęli tankować swoje samochody. To sprawiło, że na niektórych stacjach paliw zabrakło benzyny, oleju napędowego czy gazu. Kolejnym skutkiem rosyjskiej agresji to również ceny paliw, które od początku marca dosłownie szaleją. Niektóre stacje paliw nawet dwa-trzy razy dziennie zmieniają swoje ceny. Rządowe zabiegi na nic się zdały i paliwo drożeje w zastraszającym tempie. 

Jeszcze w weekend, na większości stacji paliw w Gorzowie benzynę mogliśmy zatankować za 6,50 zł, a olej napędowy za 6,99 zł. Kiedy wydawało się, że drożej być nie może, niestety okazało się może.

Poniedziałek 7 marca powitał nas jeszcze wyższymi cenami na stacjach paliw w Gorzowie – za olej napędowy na niektórych stacjach musimy już zapłacić powyżej 7 zł za litr. Na stacji paliw Faraon przy ul. Sybiraków za olej napędowy zapłacimy aż 7,21 zł! Benzyna 95 kosztuje tutaj 6,59 zł. Z kolei na Orlenie przy ul. Podmiejskiej ON jest za 7,16 zł, PB95 za 6,69 zł, a LPG za 3,29 zł. Z kolei na stacji PKS również przy ul. Podmiejskiej olej napędowy zatankujemy za 7,16 zł, benzynę 95 za 6,48 zł, a gaz za 2,99 zł. 

Kolejnymi stacjami paliw gdzie cena oleju napędowego przekroczyła barierę 7 zł jest stacja paliw BP przy ul. Kasprzaka - 7,11 zł, Avia przy ul. Walczaka - 7,09 zł oraz stacje Circle K - tutaj również za litr ON trzeba zapłącić 7,09 zł. 

Ceny na stacjach paliw możecie sprawdzać na naszej stronie internetowej w zakładce PALIWA. Staramy się je na bieżąco aktualizować, jednak ceny potrafią się zmienić nawet kilka razy dziennie. Dlatego jeżeli widzicie, że ceny na stacji różnią się od tych podanych na stronie, poinformujcie o innych kierowców. Ceny można aktualizować TUTAJ. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości