• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Teneryfa - rajska wyspa. CO trzeba wiedzieć przed wyjazdem?

4 marca 2022, 11:57
Tygodniowe lub nawet dwutygodniowe wakacje mogą się okazać zbyt krótkie, żeby zobaczyć najważniejsze atrakcje Teneryfy. Warto zatem przygotować sobie plan zwiedzania, który będzie obejmował najważniejsze atrakcje, które warto zobaczyć na Teneryfie.

Co warto zobaczyć na Teneryfie? Lista jest długa, ale punkty obowiązkowe to: góry Anaga, wulkan Teide, baseny naturalne, Siam Park, klify Los Gigantes czy wąwóz Masca. Zanim wybierzecie się na Teneryfę, warto poczytać o atrakcjach na polskojęzycznym portalu NaTeneryfie.pl [www.nateneryfie.pl]

Polecamy wcześniej sprawdzić położenie wszystkich tych miejsc na mapie Teneryfy i zaplanować sobie dni, w taki sposób, żeby zwiedzać wyspę partiami. Przejazdy pomiędzy atrakcjami mogą zająć więcej niż się spodziewamy, ponieważ część dróg będzie nas prowadzić przez kręte zakamarki wyspy.

Jaka jest pogoda na Teneryfie?

Teneryfa nazywana jest wyspą wiecznej wiosny, a turyści przylatujący na wyspę oczekują perfekcyjnej pogody. Jednak należy pamiętać, że jest to wyspa, pośrodku której króluje wulkan. Potrafi on namieszać w pogodzie. Dlatego przylatując na Teneryfę, szczególnie w okresie od października do lutego, warto zabrać ze sobą bluzę, długie spodnie i cienką kurtkę. Oznaki zimy szczególnie widoczne są na wulkanie i w górach, jednak nawet podczas wieczornego spaceru wzdłuż plaży może nam być chłodno. Niektórzy są przerażeni widząc prognozy pogody, ale nie ma czego się obawiać. Pogoda na Teneryfie zawsze jest wspaniała!

Co robić na Teneryfie?

Teneryfa to nie tylko piękne plaże, wschody i zachody słońca. To również piękne trasy trekingowe w górach Anaga, baseny naturalne, czy ukryte jaskinie, w których mieszkają ludzie. To również historia Guanchów, czyli pierwotnego lutu Teneryfy. Jeśli po zwiedzeniu najważniejszych punktów z mapy atrakcji Teneryfy zostanie Ci trochę czasu, polecamy poeksplorować, zapytać lokalnych mieszkańców i spędzić trochę czasu w miejscach nieoczywistych.

Szukasz atrakcji na Teneryfie? Zawsze rzetelne i sprawdzone informacje znajdziesz na stronie naTeneryfie.pl - https://nateneryfie.pl/wiadomosci.html

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości