Wiadomości

Czytelnik: Uważajcie na oszustów wyłudzających pieniądze przed sklepami!

4 marca 2022, 10:36
fot. archiwum policji
Przed gorzowskimi sklepami ponownie pojawili się oszuści, którzy twierdzą, że są przedstawicielami stowarzyszenia na rzecz głuchoniemych. Próbują w ten sposób wyłudzić pieniądze. Nasz czytelnik apeluje, aby po raz kolejny ostrzec mieszkańców Gorzowa, aby ci nie podpisywali listy i nie dawali pieniędzy.

Od kilku lat na portalu gorzowianin.com ostrzegamy przed oszustami, którzy udając głuchych próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców Gorzowa, których zaczepiają przed marketami czy w galeriach handlowych. Oszuści podają się za wolontariuszy "Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie". Zachęcają do wpisania się na listę, a później wpłacenia pieniędzy – najczęściej kwoty 50 złotych.

Jak się okazało, oszuści pojawili się ponownie na terenie Gorzowa. W czwartek 3 marca byli w galerii Askana. - Chciałem poinformować, że na terenie Gorzowa znowu chodzą osoby, które udają osoby głuchonieme i chcą wyłudzić pieniądze. Mają dokładnie tę samą kartę, co jest na stronie policji. Proszę ostrzec mieszkańców, aby nic nie podpisywali i nie dawali pieniędzy, bo to oszuści – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Wojciech.

Proceder działania jest zawsze taki sam. Młoda dziewczyna lub chłopak udają głuchych, nic nie mówią, tylko pokazują nam listę i chcą, abyśmy się wpisali. Są nachalni, porozumiewają się na migi, udają osoby niepełnosprawne. Wielu ludzi w końcu się lituje i dla świętego spokoju wpisuje się na listę oraz daje pieniądze. Gdy stwierdzimy, że nie mamy gotówki, pokazują nam bankomat. Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych, mieszczący się w Warszawie, potwierdza, że taki proceder ma miejsce w wielu miejscach w kraju. Jedynym sposobem na walkę z oszustami jest natychmiastowe powiadomienie policji. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości