• Dziś -2°/-6°
 • Jutro -1°/-4°
 • Pojutrze -1°/-6°
 • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Moda męska - jak dobrać idealną czapkę na wiosnę?

28 lutego 2022, 13:46
Ochrona przed chłodem czy modny dodatek do stylizacji? Czapka stała się elementem, który powinien połączyć obydwie te funkcje. Jak dobrać idealną czapkę na wiosnę? Jest kilka ciekawych opcji do wyboru.

Czapka na wiosnę

Czapki na sezon wiosenny różnią się od zimowych nakryć głowy materiałem, z jakiego są wykonane. Najczęściej używana jest bawełna lub też pokrewne, lekkie dzianiny. Są to materiały, które są w stanie ochronić głowę przed wiosennym zimnem, jednocześnie nie doprowadzając do przegrzania. 

Nie można zapomnieć również o tym, żeby czapka została wykonana z wysokiej jakości tkaniny. Dzięki temu mężczyzna nie będzie miał obaw, iż po wielokrotnym praniu, jego nakrycie na głowę nie będzie nadawało się do użytku. W szczególności, że takie elementy, narażone na czynniki zewnętrzne (np.kurz), w tym na warunki atmosferyczne (opady) często będą się brudzić, co będzie wymagało regularnego czyszczenia.

Ostatnim czynnikiem jest materiał, który nie będzie elektryzował włosów. Do tego będzie przyjemny w dotyku. Uwaga, która odnosi się nie tylko do czapek wiosennych, ale również zimowych. 

Dzianinowa czapka na wiosnę

Na wiosnę polecają się czapki typu beanie. Występują w różnych wersjach -  zimowej (gruby materiał) lub w  wiosennej (lekka dzianina). Tego typu nakrycia głowy można podzielić na:

 • mankietowe - klasyczna, z mankietem występującym na obwodzie,
 • rybackie - leży na czubku głowy i nie zakrywa uszu, jej nazwa wzięła się od rybaków, stających się inspiracją do zaprojektowania tej czapki,
 • slouchy - luźna, nie posiada mankietów, sięga do połowy uszy, zapewnia większe nakrycie dla tylnej części głowy i szyi,
 • z pomponem - z reguły spotykana tylko w wersji zimowej,
 • z wysokim stanem - nie zapewnia zbyt wiele ciepła, noszona na czubku głowy, nie zakrywa uszu, pomimo tego - jest ona jednym z najmodniejszych dodatków do stylizacji. 

Przeznaczone do większości męskich stylizacji - począwszy od stylu sportowego, casual, po styl biznesowy.

Kaszkiety w starciu ze słońcem

Kaszkiety, dzięki daszkowi, zapewniają oczom ochronę przed promieniami słonecznymi. Chcesz poczuć się jak Daniel Craig, Ryan Reynolds, David Beckham, Brad Pitt? Noś kaszkiet, który jest dedykowany dla każdego mężczyzny - niezależnie od wieku. Kolejnym okryciem głowy na wiosnę, jakie można bez problemu dopasować do różnorodnych stylizacji wiosennych. 

Kapelusze na głowie

Coraz częściej spotykany element, który na długi czas został zapomniany przez mężczyzn. Wyróżnia się kilka typów kapeluszy:

 • fedora - posiada szerokie rondo, wklęśnięta głowa,
 • trilby - krótki, zawinięty tył, przód ronda skierowany jest ku dołowi,
 • homburg - sztywne rondo z krawędzią wywiniętą ku górze,
 • panama - płaskie rondo, płaska głowa.

Tego rodzaju okrycia pasują do nieco luźniejszych stylizacji, a przede wszystkim do eleganckich garniturów i płaszczy, które ubieramy na różne ważne wydarzenia.

Baseballówka na głowie

Tradycyjne czapki z daszkiem, które dopasowują się idealnie do nieco luźniejszych stylizacji outfitowych. Nie są one w stanie zapewnić tak dużej ilości ciepła, ale na pewno staną się modnym dodatkiem wielu wiosennych stylizacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości