• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Dlaczego klasyczna strona internetowa to wciąż dobry wybór dla większości firm?

24 lutego 2022, 07:42

Pisząc o klasycznej stronie internetowej mamy na myśli taką, która została oparta na HTML/CSS/PHP. Takie strony nadal stanowią zdecydowaną większość projektowanych serwisów. Jednocześnie widać rosnące zainteresowanie nowymi technologiami - jak Angular czy React, które służą do projektowania bardzo rozbudowanych witryn, na przykład na potrzeby bankowości elektronicznej. Planując zlecenie wykonania strony internetowej dla Twojej firmy nie ulegaj presji stawiania na najnowocześniejsze technologie i zostań przy HTML/CSS/PHP. Dlaczego to optymalny wybór? Sprawdź najważniejsze argumenty.

Niższy koszt zaprojektowania witryny

Zacznijmy od najbardziej oczywistego, a przy tym prawdopodobnie najważniejszego dla przedsiębiorców argumentu – finansowego. Klasyczna strona internetowa oparta na HTML/CSS/PHP będzie znacznie tańsza w wykonaniu niż serwis, do którego projektowania wykorzystamy technologię Angular czy React. Co prawda pod zaawansowane funkcjonalności ten drugi typ witryny może prezentować się o wiele lepiej i dać może większe możliwości, ale w przypadku strony wizerunkowej dla firmy byłby to jednak – w większości przypadków – przerost formy nad treścią.

Krótszy czas wykonania projektu strony

Nie jest żadną tajemnicą, że firma zlecająca zaprojektowanie strony internetowej chce ją mieć „na już”. Większość przedsiębiorców zrezygnuje z oferty agencji, która zaproponuje np. kilkumiesięczny termin wykonania, a tyle może zająć wdrożenie rozbudowanego serwisu opartego na Angular czy React. Technologia HTML/CSS/PHP jest jednak znacznie bardziej rozpowszechniona, dlatego dużo łatwiej jest znaleźć programistów, którzy są w stanie szybko przygotować docelową stronę firmy klienta.

Tańsze i łatwiejsze wprowadzanie ewentualnych zmian w przyszłości

Zlecając zaprojektowanie strony internetowej dla firmy nigdy nie zakładaj, że posłuży Ci ona w niezmienionej formie przez np. 4-5 lat. Obecnie nawet doskonale wykonana, bardzo efektowna i funkcjonalna witryna po około 2 latach wymaga wprowadzenia pewnych zmian i dostosowania jej do np. zaktualizowanej oferty przedsiębiorstwa, zmiany nawyków konsumenckich czy po prostu nowych trendów w webdesignie.

I o ile wprowadzenie takich zmian na stronie zaprojektowanej w klasyczny sposób jest stosunkowo łatwe i niedrogie, o tyle może być z tym spory problem, gdy mówimy o serwisie opartym na nowych technologiach.

Dodatkowymi argumentami przemawiającymi za tym, aby postawić na HTML/CSS/PHP jest tańsze utrzymanie strony (chodzi tutaj przede wszystkim o obsługiwane technologie przez serwery współdzielone) oraz to, że klasyczna strona jest bezpieczniejszym wyborem z punktu widzenia SEO (Google wciąż miewa problemy z prawidłowym indeksowaniem witryn w niektórych nowych technologiach).

Więcej porad o stronach www w naszych poradnikach: https://soluma.pl/poradniki

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości