Wiadomości

Gorzów: W szpitalu ponownie zostanie otwarta apteka całodobowa

24 lutego 2022, 09:25
fot. Aleksandra Szymańska, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie
Mamy dobrą wiadomość dla pacjentów szpitala i mieszkańców Gorzowa. W lecznicy przy ul. Dekerta zostanie ponownie otwarta całodobowa apteka, która będzie mieściła się w budynku rejestracji głównej.

W styczniu 2018 roku w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie została zamknięta całodobowa apteka. Decyzja, którą wówczas podjęły władze szpitala wzbudziła skrajne emocje wśród mieszkańców Gorzowa i pacjentów, którzy narzekali, że po wyjściu ze szpitala lub skorzystania z POZ nie mogą wykupić leków. Tym bardziej, że w miejsce zlikwidowanej apteki został przeniesiony kiosk.

Jednak już wtedy zarząd szpitala zapowiadał, że chce utworzyć całodobową aptekę na terenie szpitala, a dokładnie w barakach naprzeciwko głównego wejścia do lecznicy. W międzyczasie zmieniło się prawo farmaceutyczne, które pozwalało na otwarcie apteki pod kilkoma warunkami. W końcu po czterech latach mamy dobrą wiadomość. Całodobowa apteka w szpitalu w końcu zostanie otwarta. 

Apteka będzie znajdowała się w budynku rejestracji głównej, czyli parterowym obiekcie naprzeciwko głównego budynku szpital przy ul. Dekerta 1. Przy okazji adaptacji pomieszczeń rejestracja zostanie odświeżona. Szpital wynajmuje powierzchnię inwestorowi, który już w styczniu rozpoczął prace. W najbliższym czasie apteka ma być czynna. Warunkiem wynajmu było uruchomienie apteki całodobowej. Inwestorem jest firma z Zielonej Góry,

- Wynajęcie powierzchni pod aptekę to wyjście naprzeciw potrzebom pacjentów szpitala, szpitalnych poradni, ale też osób, zgłaszających się od gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Wychodząc od lekarza z receptą, chcieliby ją zrealizować w pobliżu szpitala, tym bardziej że często chodzi o wizyty późnym wieczorem czy w nocy. Apteka przy szpitalu, ale nie w samym budynku to naszym zdaniem lepsze rozwiązanie. Szczególnie w pandemii, gdy jak najmniej osób z zewnątrz powinno wchodzić do szpitala – komentuje Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Całodobowa apteka przy ul. Dekerta rozpocznie swoje funkcjonowanie w najbliższych tygodniach. 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości