• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Kilka podgorzowskich miejscowości wciąż bez prądu. Kiedy wróci zasilanie?

21 lutego 2022, 16:35
fot. archiwum
Do późnych godzin wieczornych w poniedziałek 21 lutego powinno zostać przywrócone zasilanie w miejscowościach koło Gorzowa, które nadal nie mają prądu. Niektórzy mieszkańcy bez prądu są aż od piątku.

W miniony weekend przez województwo lubuskie przeszedł orkan Eunice, który dosłownie spustoszył cały region. Najgorsza sytuacja była w północnej części województwa lubuskiego – w Gorzowie, powiecie gorzowskim, strzelecko-drezdeneckim, sulęcińskim i międzyrzeckim. W krytycznym momencie, w sobotę 19 lutego bez prądu było ponad 250 tys. odbiorców na terenie całego województwa lubuskiego.  Natomiast w poniedziałek 21 lutego bez prądu pozostawało 9 tys. mieszkańców całego regionu.

Części podgorzowskich miejscowości nie ma prądu od piątku 18 lutego, pozostała od soboty 19 lutego – aż do teraz, czyli poniedziałku 21 lutego. Dlatego też do portalu gorzowianin.com co chwilę zwracają się czytelnicy z pytaniem „kiedy będzie prąd?”. Niestety wiele osób dzwoni też z takim pytaniem pod numer alarmowy 112 o czym możecie przeczytać w artykule „Kiedy będzie prąd? Tysiące telefonów pod numer 112”.

W poniedziałkowe popołudnie Enea podała plan przywracania zasilania w oddziale dystrybucji Gorzów (stan na godz. 12). Sukcesywnie w ciągu dnia mieszkańcy Borka, Starego Polichna, Osiedla Poznańskiego, Niwicy i Rębowa powinni mieć już prąd. Natomiast w poniedziałek 21 lutego do późnych godzin wieczornych zasilanie powinni mieć mieszkańcy Wieprzyc. 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości