• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Praktyczny mebel do przedpokoju — szafka na buty z siedziskiem

17 lutego 2022, 11:01
W każdym przedpokoju nigdy nie powinno zabraknąć klasycznej szafki na buty. To zdecydowanie najlepszy sposób, aby zadbać o jak największą przestrzeń i zarazem zachować porządek. Poza tym poukładane obuwie łatwiej potem odszukać, a całość wygląda po prostu znacznie bardziej estetycznie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest szafka na buty z siedziskiem, na którym możemy od razu usiąść, aby ułatwić sobie włożenie obuwia.

Szafka na buty z siedziskiem — czym się kierować?

Szafki tego typu mają różne rozmiary oraz wysokości. Różnią się też stylem wykonania, dlatego też należy wybrać taką, która będzie zarówno pojemna, jak i pasująca do rodzaju wnętrza. Podczas researchu trafimy na modele wąskie, szerokie, niskie i czy wysokie. Zmierzenie przedpokoju i oszacowanie przestrzeni, jaką możemy wygospodarować, może zdecydowanie ułatwić nam podjęcie decyzji.

Zacznijmy od początku. Zanim padnie wybór, która szafka na buty z siedziskiem na stałe zagości w naszym przedpokoju, zmierzmy dokładnie jego wymiary. Na tej podstawie wywnioskujemy, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć — im większa pojemność szafki, tym więcej par butów w środku. W przypadku wąskiego przedpokoju możemy rozważyć zakup wysokiej szafki, choć wtedy musielibyśmy zrezygnować z siedziska. Jeśli jednak szafka na buty z siedziskiem nie uniemożliwi nam swobodnego poruszania się po pomieszczeniu — będzie to rozwiązanie jak najbardziej praktyczne.

Sporo zależy też od tego, gdzie na co dzień trzymasz swoje obuwie. Jeśli już posiadasz taką przestrzeń, np. w garderobie, to warto rozważyć zakup mniejszej szafki w przedpokoju. Szafka wyposażona w siedzisko ma jedną sporą zaletę — dzięki niej możemy komfortowo włożyć buty w pozycji siedzącej. Wprawdzie, nie może ona być zbyt wysoka i zapewne nie będzie aż tak pojemna, ale rozwiązaniem może być zakup dodatkowej szafki wykonanej w tym samym wzorze.

Szafka z siedziskiem to praktyczne rozwiązanie

Jeśli wśród domowników znajdują się dzieci, osoby starsze lub zmagające się z problemami z kręgosłupem, to szafka na buty z siedziskiem jest świetnym i wygodnym rozwiązaniem. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał. Najlepiej, aby siedzisko wykonane było miękkiej tkaniny lub wytrzymałej ekoskóry. Alternatywą może być też zwyczajne drewno, które łatwo pielęgnować i utrzymać w czystości.

Na rynku znajdują się też inne rozwiązania. Przykładowo, tzw. szafki tekstylne, które łączą unikatowy design z pojemnością. Dzięki lekkiej konstrukcji łatwo je przenosić z miejsca na miejsce. Nie ma też problemu z ewentualnym demontażem. Z powodzeniem możemy w niej też instalować półki, dzięki którym z łatwością pomieścimy obuwie i niektóre niemieszczące się w garderobie rzeczy.

W zależności od preferencji, układu przedpokoju i jego wielkości, wybór szafek na buty z siedziskiem lub bez jest ogromny. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które w bezpośredni sposób wpłynie na nasz komfort codziennego funkcjonowania.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości