Wiadomości

Praktyczny mebel do przedpokoju — szafka na buty z siedziskiem

17 lutego 2022, 11:01
W każdym przedpokoju nigdy nie powinno zabraknąć klasycznej szafki na buty. To zdecydowanie najlepszy sposób, aby zadbać o jak największą przestrzeń i zarazem zachować porządek. Poza tym poukładane obuwie łatwiej potem odszukać, a całość wygląda po prostu znacznie bardziej estetycznie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest szafka na buty z siedziskiem, na którym możemy od razu usiąść, aby ułatwić sobie włożenie obuwia.

Szafka na buty z siedziskiem — czym się kierować?

Szafki tego typu mają różne rozmiary oraz wysokości. Różnią się też stylem wykonania, dlatego też należy wybrać taką, która będzie zarówno pojemna, jak i pasująca do rodzaju wnętrza. Podczas researchu trafimy na modele wąskie, szerokie, niskie i czy wysokie. Zmierzenie przedpokoju i oszacowanie przestrzeni, jaką możemy wygospodarować, może zdecydowanie ułatwić nam podjęcie decyzji.

Zacznijmy od początku. Zanim padnie wybór, która szafka na buty z siedziskiem na stałe zagości w naszym przedpokoju, zmierzmy dokładnie jego wymiary. Na tej podstawie wywnioskujemy, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć — im większa pojemność szafki, tym więcej par butów w środku. W przypadku wąskiego przedpokoju możemy rozważyć zakup wysokiej szafki, choć wtedy musielibyśmy zrezygnować z siedziska. Jeśli jednak szafka na buty z siedziskiem nie uniemożliwi nam swobodnego poruszania się po pomieszczeniu — będzie to rozwiązanie jak najbardziej praktyczne.

Sporo zależy też od tego, gdzie na co dzień trzymasz swoje obuwie. Jeśli już posiadasz taką przestrzeń, np. w garderobie, to warto rozważyć zakup mniejszej szafki w przedpokoju. Szafka wyposażona w siedzisko ma jedną sporą zaletę — dzięki niej możemy komfortowo włożyć buty w pozycji siedzącej. Wprawdzie, nie może ona być zbyt wysoka i zapewne nie będzie aż tak pojemna, ale rozwiązaniem może być zakup dodatkowej szafki wykonanej w tym samym wzorze.

Szafka z siedziskiem to praktyczne rozwiązanie

Jeśli wśród domowników znajdują się dzieci, osoby starsze lub zmagające się z problemami z kręgosłupem, to szafka na buty z siedziskiem jest świetnym i wygodnym rozwiązaniem. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał. Najlepiej, aby siedzisko wykonane było miękkiej tkaniny lub wytrzymałej ekoskóry. Alternatywą może być też zwyczajne drewno, które łatwo pielęgnować i utrzymać w czystości.

Na rynku znajdują się też inne rozwiązania. Przykładowo, tzw. szafki tekstylne, które łączą unikatowy design z pojemnością. Dzięki lekkiej konstrukcji łatwo je przenosić z miejsca na miejsce. Nie ma też problemu z ewentualnym demontażem. Z powodzeniem możemy w niej też instalować półki, dzięki którym z łatwością pomieścimy obuwie i niektóre niemieszczące się w garderobie rzeczy.

W zależności od preferencji, układu przedpokoju i jego wielkości, wybór szafek na buty z siedziskiem lub bez jest ogromny. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które w bezpośredni sposób wpłynie na nasz komfort codziennego funkcjonowania.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości