Wiadomości

Walentynkowe statystyki gorzowian

14 lutego 2022, 09:03, red
Dziś Walentynki, więc gorzowski magistrat przygotował nietypowe statystyki. Czy wiecie, że miłość może dopaść nas nawet na starość? Najstarszy pan młody, który stanął na ślubnym kobiercu w Gorzowie miał 84 lata!

Pierwsze małżeństwo w Gorzowie zawarto 9 czerwca 1945 roku. Pan młody miał 29 lat (rocznik 1916), pani młoda 21 lat (rocznik 1924). Najdłuższe stażem małżeństwo w naszym mieście trwało 76 lat (jeden ze współmałżonków zmarł w 2018 roku), obecnie mamy kilka par ze stażem 65, 69, a nawet 70 lat.

Najmłodsi małżonkowie, po otrzymaniu zgody sądu, ślubowali sobie małżeńską wierność w wieku 17 lat (pani młoda) i 19 lat. Najstarsi małżonkowie, którzy stanęli na ślubnym kobiercu, mieli 84 lata (pan młody) i 50 lat (pani młoda). Ślubowali sobie „być ze sobą na dobre i na złe” już drugi raz – poinformowała Mirosława Winnicka, kierownik gorzowskiego Urzędu Stanu Cywilnego.

W Gorzowie nie zabrakło małżeństw „egzotycznych”; gorzowianki mieszkającej we Francji z Nepalczykiem, gorzowianki ze stałym pobytem w Wielkiej Brytanii z Nigeryjczykiem, zdarzało się, że któryś ze współmałżonków pochodził z Libanu, Kamerunu, a nawet z RPA.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości