• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Kawa z palarni – aromatyczna alternatywa dla zwykłej kawy ze sklepowej półki

28 stycznia 2022, 12:31
Africa Studio / Shutterstock.com
Niech pierwszy rzuci filiżanką ten, kto nie zaczyna dnia od kawy! Rozmaite statystyki kofeinowe informują, że średnio 8 na 10 osób właśnie w taki sposób rozpoczyna codzienne zmagania. Rodzi się jednak

Spróbuj kawy z palarni, a zobaczysz różnicę w stosunku do kaw ze sklepowej półki!

Zarówno dyplomowany barista, jak i smakosz-laik ma wyrobione swoje zdanie na temat swoich indywidualnych kawowych preferencji. Robusta, arabica, a może mix? Ile ludzi, tyle opinii, jednak coraz częściej czynnikiem determinującym wybór określonego gatunku jest cena. Jak wiadomo ceny kaw są mocno zróżnicowane. Warto jednak wiedzieć, że obecnie na rynku pojawia się coraz więcej lokalnych palarni, które wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferują kawy premium w przystępnych cenach. Nie bójmy się zatem nieco poeksperymentować i spróbujmy kawy z prawdziwej palarni kawy, która oferuje coś więcej niż kawa ze półki sklepowej.

Wiele lokalnych palarni kawy ma swoje sklepy internetowe. Żeby znaleźć wysokiej jakości palarnię wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło w stylu dobry sklep kawa.

Kawa to nie tylko smak i aromat – to także chwila odpoczynku

Warto pamiętać, że kawa - jak każda przyjemność - powinna być dawkowana z umiarem i w zgodzie z naszym zegarem biologicznym. Niemniej jednak od czasu do czasu warto dać sobie czas na krótki relaks połączony z rozkosznym zapachem małej czarnej. Pęd życia sprawia, że łapiemy w biegu kubek, wypijając ją jednym haustem lub bezwiednie sącząc w popłochu. Czy naprawdę nie jesteśmy w stanie poświęcić 15 minut w ciągu dnia na tą małą chwilę przyjemnośći? Tylko od nas zależy, czy kilka (lub kilkanaście) łyczków tego magicznego napoju stanie się chwilą ukojenia, czy ekspresową przyjemnością. Naszym zdaniem nie warto przesadzać z piciem kawy i nie można tej przyjemności zapewniać sobie zbyt często. Jednak rytuał w postaci wypicia małej czarnej od czasu do czasu to coś na co każdy zasługuje.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości