• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Jak będzie wyglądał rynek gadżetów w 2022 roku?

25 stycznia 2022, 15:37
Rynek gadżetów marketingowych jest dynamiczny i nieustannie przynosi zmiany, często niespodziewane. Jednak pewne trendy trwają latami, a ich dalszy rozwój można łatwo przewidzieć.

Jak zatem będzie wyglądał kolejny rok na rynku gadżetów firmowych? Spróbujmy przewidzieć, co będzie popularne w najbliższych miesiącach i jak będą sobie radziły firmy z branży.

Trudne czasy i powolne odrodzenie

Nadejście pandemii spowodowało duże załamanie na rynku gadżetów reklamowych. Nie powinno to jednak budzić zaskoczenia w sytuacji ogólnego spowolnienia gospodarczego, w którym to branża marketingowa cierpi zwykle szczególnie mocno. Spowolnienie w 2020 roku było kontynuowane w 2021. Jak wskazują wyniki opublikowane w raporcie Branża upominków reklamowych w obliczu epidemii COVID-19, w pierwszej połowie 2021 roku niemal 70% przedsiębiorstw z branży zanotowało niższe obroty w stosunku do roku poprzedniego. Jednak w tym samym raporcie, przygotowanym przez Polską Izbę Artykułów Promocyjnych, co piąta firma odnotowała w tym okresie wzrosty. Tym samym, choć sytuacja wciąż była i jest daleka od stanu sprzed pandemii, gadżety reklamowe sprzedają się coraz lepiej.

Wiele wskazuje na to, że pandemia zbliża się do końca, a druga połowa 2022 roku będzie przełomowa w walce z tą globalną katastrofą. W każdym razie trudno wyobrazić sobie kolejny całkowity lockdown. Jego nadejście jest już mało prawdopodobne, zatem firmy oferujące gadżety reklamowe powinny konsekwentnie notować coraz większe obroty.

Gadżety reklamowe w 2022 roku - dalszy wpływ pandemii

Wybuch pandemii spowodował pojawienie się na rynku wielu nowych gadżetów promocyjnych. Niewątpliwie w 2022 roku nadal będa one należały do najchętniej wybieranych upominków. Mowa tutaj o takich produktach, jak: maseczki ochronne, rękawice, kompletne zestawy ochrony osobistej oraz gadżety wykonane z materiałów antybakteryjnych i łatwych w czyszczeniu.

W okresie pandemii wiele przedsiębiorstw zorientowało się, że praca w trybie home office to rozwiązanie korzystne z perspektywy przedsiębiorstwa i pracownika. Dlatego nawet koniec zarazy w wielu przypadkach nie oznacza wcale powrotu do biur. Znajduje to odzwierciedlenie w popularności gadżetów reklamowych ułatwiających pracę w domu. Z pewnością w 2022 roku dużą popularnością będą się cieszyły takie produkty, jak:

  • klawiatury,
  • myszki,
  • powerbanki,
  • pendrivy,
  • ładowarki do telefonów,
  • stojaki na telefony,
  • kamery internetowe.

Przewiduje się również kontynuację w kwestii popularności akcesoriów ułatwiających samodzielną aktywność fizyczną. Zatem wśród najpopularniejszych gadżetów promocyjnych nadal powinny się znajdować maty do ćwiczeń, krokomierze czy smartwatche.

Kontynuacja dawnych trendów

Poza wspomnianymi powyżej, wśród najbardziej wziętych gadżetów promocyjnych w 2022 roku będą się znajdować produkty popularne od wielu lat. Przede wszystkim są to wszelkie gadżety technologiczne, a także proste przedmioty codziennego użytku, jak długopisy, czy torby. Nie ma wątpliwości, że kontynuowany będzie trend proekologiczny. Obecnie eko gadżety, czyli produkty powstające z naturalnych materiałów, przyjazne środowisku, należą do najpopularniejszych i to nie powinno się zmienić.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości