Wiadomości

Finał WOŚP wraca do centrum Gorzowa

13 stycznia 2022, 09:03
fot. archiwum/Urząd Miasta Gorzowa
Jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na Starym Rynku w Gorzowie. Obecnie trwają przygotowania do finału, ale już wiadomo, że na ulice miasta wyjdzie blisko 450 wolontariuszy.

Ubiegłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał się odbyć w niedziele 10 stycznia 2021 roku, ale ostatecznie nie doszedł do skutku. Wydarzenie zostało przełożone na niedzielę 31 stycznia 2021 roku z uwagi na „kwarantannę narodową”, którą ogłosił rząd. Wówczas miasto ze względu na obostrzenia musiało zrezygnować z tradycyjnej sceny WOŚP w centrum Gorzowa i przenieść wszystkie wydarzenia do sieci. 

W tym roku, jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca do centrum miasta. Finałowe granie odbędzie się w niedzielę 30 stycznia na Starym Rynku, jednak z powodu trwającej pandemii i z uwagi na obostrzenia, charakter finału będzie inny niż zwykle.

- W godzinach od 16 do 20 na Starym Rynku na mini scenie będzie zaaranżowane studio. W nim będą pojawiać się goście: osoby związane z działaniami WOŚP w ostatnich latach w mieście, przedstawiciele zespołów muzycznych, artyści gorzowscy i samorządowcy. Nad szczegółowym harmonogramem 30. finału WOŚP w Gorzowie pracują Miejskie Centrum Kultury wraz ze sztabami WOŚP: „W Klubie u Szefa” „W Zespole Szkół Gastronomicznych” i w „SP 2”. Licytacje tegorocznego finału będą odbywać się zarówno na scenie na Starym Rynku oraz w internecie – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Na godzinę 20.00 na Starym Rynku zaplanowane jest tradycyjne „Światełko do nieba”. W tym roku zapalimy je specjalnie dla radnej Grażyny Wojciechowskiej. W sumie na ulicach Gorzowa i Kłodawy, która ponownie przyłączyła się do gorzowskiego finału będzie kwestowało około 450 wolontariuszy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości