• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 80 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Finał WOŚP wraca do centrum Gorzowa

13 stycznia 2022, 09:03
fot. archiwum/Urząd Miasta Gorzowa
Jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na Starym Rynku w Gorzowie. Obecnie trwają przygotowania do finału, ale już wiadomo, że na ulice miasta wyjdzie blisko 450 wolontariuszy.

Ubiegłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał się odbyć w niedziele 10 stycznia 2021 roku, ale ostatecznie nie doszedł do skutku. Wydarzenie zostało przełożone na niedzielę 31 stycznia 2021 roku z uwagi na „kwarantannę narodową”, którą ogłosił rząd. Wówczas miasto ze względu na obostrzenia musiało zrezygnować z tradycyjnej sceny WOŚP w centrum Gorzowa i przenieść wszystkie wydarzenia do sieci. 

W tym roku, jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca do centrum miasta. Finałowe granie odbędzie się w niedzielę 30 stycznia na Starym Rynku, jednak z powodu trwającej pandemii i z uwagi na obostrzenia, charakter finału będzie inny niż zwykle.

- W godzinach od 16 do 20 na Starym Rynku na mini scenie będzie zaaranżowane studio. W nim będą pojawiać się goście: osoby związane z działaniami WOŚP w ostatnich latach w mieście, przedstawiciele zespołów muzycznych, artyści gorzowscy i samorządowcy. Nad szczegółowym harmonogramem 30. finału WOŚP w Gorzowie pracują Miejskie Centrum Kultury wraz ze sztabami WOŚP: „W Klubie u Szefa” „W Zespole Szkół Gastronomicznych” i w „SP 2”. Licytacje tegorocznego finału będą odbywać się zarówno na scenie na Starym Rynku oraz w internecie – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Na godzinę 20.00 na Starym Rynku zaplanowane jest tradycyjne „Światełko do nieba”. W tym roku zapalimy je specjalnie dla radnej Grażyny Wojciechowskiej. W sumie na ulicach Gorzowa i Kłodawy, która ponownie przyłączyła się do gorzowskiego finału będzie kwestowało około 450 wolontariuszy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości