Wiadomości

Na Teneryfie słońce świeci 360 dni w roku!

7 stycznia 2022, 18:51
Teneryfa przyciąga tłumy. Tam lato jest cały rok, słońce świeci 360 dni w roku, a w styczniu ludzie opalają się na wielu pięknych plażach. Jest tam też tzw. kanaryjskie trójmiasto, czyli Los Cristianos, Costa Adeje czy Playa de Las Americas.

W Los Cristianos znajduje się port z promem na La Gomerę i La Palmę, jest doskonale skomunikowane, ma mnóstwo sklepów, barów, restauracji i dwie plaże - Playa de Los Cristianos i Playa Las Vistas. Los Cristianos to duża miejscowość, która rozrosła się od oceanu aż do autostrady. 

Las Americas - to znany kurort na Teneryfie, który ma słynną Złotą Milę (Golden Mile). To doskonałe miejsce na wakacje na Teneryfie. Jest to 1-kilometrowy odcinek nowoczesnej, zabetonowanej arterii, z ogromną ilością bardziej lub mniej markowych sklepów, dużych oświetlonych hoteli i kolorowej fontanny przy jednym centrów handlowych.

Idąc dalej w kierunku zachodzącego słońca, dotrzemy do Costa Adeje. Tak naprawdę, to jest to miejsce, które zostało połączone z wielu mniejszych miejscowości. Ciągnie się od Puerto Colon do prestiżowego El Duque. 

Costa Adeje wita nas sporym portem o nazwie Puerto Colon. Tuż przy nim jest Playa de La Pinta, z której praktycznie wchodzimy do wielu knajpek zlokalizowanych w ogromnym kompleksie handlowym. Po krótkim spacerze docieramy do urokliwej plaży Torviscas. Jeżeli chodzi o atrakcje na Teneryfie, to właśnie w Costa Adeje znaduje się jeden z największych parków wodnych na świecie - Siam Park. 

Chcesz wiedzieć więcej o Teneryfie? Szukasz noclegu, pomysłu na wakacje? Wejdź na portal nateneryfie.pl i odkryj z nami uroki tej kanaryjskiej wyspy!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości