Wiadomości

Gorzów: Wstrzymane przyjęcia na oddziale wewnętrznym szpitala

5 stycznia 2022, 13:38
fot. archiwum
Gorzowski szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddział chorób wewnętrznych. Dopóki nie wygasi ogniska koronawirusa, apeluje do lekarzy rodzinnych, żeby nie kierowali pacjentów na gorzowską internę.

W środę 5 stycznia Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie poinformował o wstrzymaniu przyjęć na Oddział Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii, Gastroenterologii. To reakcja na wykrycie ogniska koronawirusa na oddziale. 

Jak zapewnia szpital, sytuacja jest pod kontrolą. - Zgodnie z zaleceniami szpitalnego zespołu kryzysowego ds. koronawirusa pacjenci mają regularnie wykonywane testy PCR. Do czasu wygaszenia ogniska, oddział nie może jednak przyjmować nowych osób - mówi lek. Iwona Pestrowicz z gorzowskiego szpitala.

Dlatego też lecznica apeluje do lekarzy rodzinnych, żeby nie kierowali chorych na gorzowską internę. O miejsca trzeba pytać w innych szpitalach. W pobliżu Gorzowa oddziały wewnętrzne mają szpitale w Skwierzynie, Międzyrzeczu, Sulęcinie czy Barlinku. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości