• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Marcel urodził się w Nowy Rok w szpitalu w Gorzowie

2 stycznia 2022, 15:41
fot. Aleksandra Szymańska, WSzW
Szpital w Gorzowie powitał pierwsze dziecko urodzone w 2022 roku. Chłopiec o imieniu Marcel jest pierwszym i jedynym dzieckiem, urodzonym w Nowy Rok w gorzowskim szpitalu.
Dla rodziny z Gorzowa 1 stycznia 2022 roku był dniem wyjątkowym, bo spędzonym w sali porodowej gorzowskiego szpitala. Punktualnie o godz. 12.04 na świat przyszedł chłopiec o imieniu Marcel to pierwsze dziecko Patrycji Krawczyk i Patryka Łusia, a zarazem pierwsze i jedyne dziecko, które urodziło się w Nowy Rok w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Marcel urodził się ważąc 3460 g i mają 55 cm długości. Kolejne dzieci urodziły się już 2 stycznia. - Mieliśmy termin na 4 stycznia, ale chyba Marcel chciał być pierwszy - śmieje się pani Patrycja, mama Marcela.

Zgodnie ze szpitalnym zwyczajem, dzieci które "otwierają" kolejny rok, dostają symboliczny prezent. Oprócz zestawu dla wszystkich, czyli certyfikatu narodzin, maskotki nosorożca gorzowskiego i przyborów do pielęgnacji, Marcela i jego mama dostali specjalną poduszkę, ułatwiającą wygodne karmienie maluszka. 

Z upominkiem do pani Patrycji dzień po porodzie zajrzały lek. med. Marzena Gendera-Dudziak, czyli szefowa oddziału noworodkowego, lek. Małgorzata Dzięgielewska i pielęgniarka Jolanta Grzegorzewska. Na chwile oderwane od pracy, bo na Oddziale Noworodkowym z Pododdziałem Intensywnej Opieki nad Noworodkiem nudy nie ma. - Pamiętam sylwestra, gdzie cztery minuty po północy zaczynaliśmy cesarskie cięcie - mówi lek. Małgorzata Dzięgielewska. 

Tym razem w sylwestra urodziło się 4 dzieci, z czego 1 przez cesarskie cięcie. - Liczba porodów fizjologicznych i cesarskich cięć jest porównywalna, ale o tym więcej powiedzieliby położnicy - mówi lek. Marzena Gendera-Dudziak kierująca oddziałem noworodkowym 

W minionym roku w gorzowskim szpitalu urodziło się 1206 dzieci (dane do 30 grudnia). Nieco mniej niż w 2020 r., gdy na świat przyszło 1219 maluszków. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości