Wiadomości

Triathlon po raz pierwszy w Gorzowie. Ruszają zapisy

2 stycznia 2022, 11:35
fot. konin.pl
W czerwcu w Gorzowie odbędą się po raz pierwszy zawody z cyklu Samsung River Triathlon Series. Zawodnicy mają do wyboru rywalizację na dwóch dystansach – 1/4 M oraz 1/8 M. Zapisy ruszają 2 stycznia.

To będzie zupełna nowość w Gorzowie. Nasze miasto będzie po raz pierwszy organizatorem triathlonu. Co to jest triathlon? To wszechstronna dyscyplina sportowa na którą składa się pływanie, kolarstwo i bieganie. Zawody z cyklu Samsung River Triathlon Series zaplanowano na niedzielę 5 czerwca. Co ciekawe to właśnie w Gorzowie odbędą się zawody rozpoczynające cały cykl, który będzie składał się z sześciu etapów.

- Startujemy 5 czerwca w wyjątkowym, kulturalnym mieście z długim Bulwarem Nadwarciańskim, jest to miasto cygańskiej poetki Papuszy oraz stolica polskiego żużla. Mowa oczywiście o Gorzowie Wielkopolskim – tak zapowiada zawody w naszym mieście organizator.

Cykl Samsung River Triathlon Series to propozycja dla wszystkich, którzy zawodowo lub amatorsko uprawiają sport. Zapisy do udziału w imprezie ruszają w niedzielę 2 stycznia o godz. 18 na stronie River Triathlon. Link do zapisów znajdziesz TUTAJ.  

Zawodnicy będą mieli do wyboru rywalizację na jednym z dwóch dystansów. „Ćwiartka” – 1/4 Ironmana, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem oraz 10,55 km biegu. Z kolei najkrótszy dystans, najlepszy dla debiutantów to 1/8 Ironmana składająca się z 475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5,25 km biegu. Na wszystkich dystansach będzie można wystartować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie.

Jak będzie przebiegała gorzowska trasa? Tego póki co organizatorzy nie zdradzają, ale wiadomo, że część z pływaniem będzie rozgrywać się w rzece Warcie - Naszym znakiem rozpoznawczym jest rzeka Warta, ponieważ każdy wie, że #Wartospróbować. Trasy w malowniczych nadwarciańskich sceneriach, dystanse dopasowane dla każdego, wyjątkowe nagrody oraz niepowtarzalna rodzinna atmosfera to znaki rozpoznawcze Samsung River Triathlon Series – podkreślają organizatorzy.

Po każdym etapie, jak i w klasyfikacji końcowej całego cyklu, najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich kategoriach wiekowych oraz open na każdym dystansie zostaną udekorowani.

II edycja Samsung River Triathlon Series

- Gorzów Wielkopolski – 5 czerwca 2022

- Wronki – 19 czerwca 2022

- Konin – 3 lipca 2022

- Koło – 24 lipca 2022

- Międzychód – 14 sierpnia 2022 

- Uniejów – 28 sierpnia 2022 

 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości