• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pożary śmietników w Sylwestra. Wszystko przez fajerwerki

1 stycznia 2023, 09:50, red
fot. Marcin Kluwak
W sylwestrową noc strażacy z Gorzowa mieli pełne ręce roboty. Doszło do kilkunastu pożarów śmietników, które zapaliły się od fajerwerków.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej w sylwestrową noc otrzymał 12 zgłoszeń o płonących śmietnikach na terenie Gorzowa. We wszystkich przypadkach do pożaru doszło z powodu fajerwerków, którymi strzelali mieszkańcy z okazji powitania Nowego Roku.

Do pierwszego zdarzenia w sylwestrowy wieczór doszło w sobotę 31 grudnia o godz. 20.58 przy ul. Bohaterów Westerplatte na os. Piaski w Gorzowie. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze śmietników do których zostały wrzucone fajerwerki. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej, który szybko ugasił ogień. Jeszcze przed północą gorzowscy strażacy wyjeżdżali do płonących śmietników przy ul. Obrońców Pokoju, Dąbrowskiej.

Do największej ilości zdarzeń doszło tuż po północy, kiedy rozpoczęła się prawdziwa kanonada petard i fajerwerków. Śmietniki płonęły jeszcze m.in. przy ul. Matejki, Grabskiego, Kosynierów Gdyńskich, Londyńskiej, Małopolskiej czy Ściegiennego. Do ostatniego pożaru gorzowscy strażacy wyjeżdżali o godz. 1.12 przy ul. Nadbrzeżnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości