• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Gorzów: Zostali ranni od petard. Trafili do szpitala

1 stycznia 2022, 10:24
fot. archiwum
W Sylwestrową noc do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gorzowie trafiły osoby, które doznały obrażeń wskutek wybuchu petard. Jedna z nich doznała urazu głowy, a druga uszkodzenia błony bębenkowej. Ponadto lekarze udzielali pomocy osobie z raną szarpaną ręki.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia mieszkańcy Gorzowa bawili się przede wszystkim na domówkach. Punktualnie o północy wiele osób wyszło przed bloki i zaczęło strzelać petardami i fajerwerkami. Niektórzy robili to nawet z balkonów. Niestety w wielu przypadkach osoby będące pod wpływem alkoholu rzucały te petardy gdzie popadnie, często również pod nogi innych gorzowian.

W sylwestrową noc do gorzowskiego szpitala przy ul. Dekerta trafiły dwie osoby dorosłe, które zostały ranne z powodu petard. Lekarze zajmowali się również innym dorosłym, który miał szarpaną ranę ręki. Dobrą wiadomością jest to, że w tym roku nie było poszkodowanych wśród dzieci.

- Pierwsza osoba doznała urazu głowy, ponieważ petarda uderzyła ją w głowę. Natomiast druga doznała uszkodzenia błony bębenkowej ucha od huku wystrzału petardy. Poza tym zespół Szpitalnego Oddziału Ratunkowego udzielił pomocy osobie z szarpaną raną ręki – opowiada Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości