• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Czy tylko choinka tworzy klimat świąt?

29 grudnia 2021, 14:11
Ręcznie formowany klinkier stał się na przestrzeni lat bardzo pożądanym materiałem budowlanym. Jest jak najbardziej naturalny, bo powstaje z gliny i piasku, a jednocześnie wyróżnia się niezwykłą trwałością i wszechstronnością zastosowań. Realizacje z cegieł klinkierowych czy wykonanych z nich płytek i narożników, to oznaka prestiżu oraz dbałości o otoczenie, w którym funkcjonujemy.

ELEWACJE

Dzięki swojej trwałości, klinkier polecamy do miejsc szczególnie narażonych na mechaniczne uszkodzenia. Ponadto cegły i płytki klinkierowe zachowują swój pierwotny kolor, bo nie blakną nawet w miejscach mocno nasłonecznionych, nie straszny im mróz i zmienne warunki pogodowe. Najlepszym tego przykładem są kilkusetletnie obiekty, takie jak kościoły czy ceglane zamki, możemy być pewni, że wyroby klinkierowe są długowieczne i estetyczne przez wiele lat.

WNĘTRZA

Ręcznie formowany klinkier świetnie podkreśli charakter naszego wnętrza, bo komponuje się z wyposażeniem we właściwie każdym stylu. Miejsce jego położenia zależy tylko od naszej inwencji, klinkier można bez obaw położyć nawet nad kuchenką czy zlewozmywakiem. Naturalny klinkier jest odporny na wilgoć i np. pryskający tłuszcz. W formie płytek i narożników ciętych z cegieł, jest idealnym materiałem wykorzystywanym w pomieszczeniach.

OGRÓD

Naturalny wygląd klinkieru pozwala na szerokie wykorzystanie go w aranżacji ogrodów i otoczenia domu. Taras wyłożony płytkami z klinkieru będzie zachwycał swoją elegancją, a zarazem da nam pewność wysokiej trwałości posadzki. Klinkier może posłużyć do wykończenia grilla czy schowka na narzędzia, a nawet zaznaczenia ścieżek ogrodowych. Jego wszechstronność sprawia, że sprawdzi się przy większości elementów architektury ogrodowej, ciesząc oko na długie, długie lata.

Agata Jankowiak 

SCU Klinkier Holenderski Sp. z o.o.

ul. Myśliborska 21/22

66-400 Gorzów Wlkp.

NIP 599-300-10-41

tel.: 693 860 232, 509 635 774

https://scuklinkier.pl

https://www.instagram.com/scuklinkierholenderski/

https://www.facebook.com/scuklinkier


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości