• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Ubezpieczenie na życie - ile kosztuje?

25 grudnia 2021, 21:58, red
Dzisiejszy świat bywa nieprzewidywalny. Żyjemy szybko, wciąż pojawiają się nowe choroby, zdarzają się różnego rodzaju wypadki, których nie sposób jest przewidzieć. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając polisę ubezpieczeniową i czy w ogóle warto?

Czym jest indywidualne ubezpieczenie na życie?

Indywidualne ubezpieczenie na życie to wsparcie finansowe, które przeznaczone jest na wypadek nieszczęśliwych, nieprzewidzianych sytuacji. Do nich zaliczyć można np. ciężką chorobę, nieszczęśliwy wypadek i konieczność pobytu w szpitalu czy śmierć osoby ubezpieczonej. Nieco inne warunki wynikają z umowy podstawowej, a inne w wyniku bardziej zaawansowanych polis. Im więcej udogodnień, tym większa jest miesięczna składka, jednak większa suma ubezpieczenia, czyli kwota, która zostanie wypłacona w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia.

Ubezpieczenie na życie - od czego zależy koszt?

Czy wiesz, ile kosztuje polisa na życie? Wysokość składki na ubezpieczenie na życie zależy przede wszystkim od sumy ubezpieczenia. Wysokość sumy ubezpieczenia określa, ile pieniędzy można otrzymać w przypadku wypłaty takiego ubezpieczenia. Oczywiście, im składka jest wyższa, tym więcej kapitału zostanie zgromadzone. Wysokość składki jest więc kwestią, którą należy rozpatrywać pod wieloma kątami. Najniższy koszt może wynosić np. 20 zł miesięcznie. To rzeczywiście bardzo mały wydatek, którego w ogóle nie odczujemy, ale musimy pamiętać o tym, że taka polisa jest przeznaczona dla osób młodych i zawiera tylko jedno zdarzenie. Suma ubezpieczenia w przypadku tak niskiej składki to około 100 000 zł. Wybierając polisę ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na to, ile zdarzeń oferuje ona w swoim zakresie. Niektóre polisy obejmują np. pobyt w szpitalu czy polisę NNW dla rodzica z dzieckiem. Suma takiego ubezpieczenia jest wyższa i wynosi nawet 200 000zł, ale trzeba liczyć się także z wyższą składką sięgającą około 30 zł.

Ofert ubezpieczenia na życie jest całe mnóstwo. Warto zwrócić uwagę na to, jakiego wieku wymaga ubezpieczyciel - w niektórych przypadkach polisa obejmuje tylko osoby młode lub przed ukończeniem jakiegoś konkretnego progu wiekowego. Wpływ na cenę ubezpieczenia ma również wiek osoby ubezpieczającej się, wszelkie umowy dodatkowe, czas trwania danej umowy, a także częstotliwość składki. Warto także podkreślić, że nieumiejętny wybór oferty i brak jej porównania z innymi ofertami może skutkować wyborem oferty mniej korzystnej, dlatego tak ważne jest, by korzystać z dostępnych narzędzi. 

Czy warto wybrać ochronę ubezpieczeniową?

Życie naprawdę bywa nieprzewidywalne. Nie wszystko możemy zaplanować, a ubezpieczenie na życie może okazać się nieocenioną pomocą w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków czy w przypadku śmierci ubezpieczonego. Gromadzenie kapitału ma sens i jest inwestycją na przyszłość. Ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę finansową, która przyda się, gdy zdarzy się np. poważne zachorowanie uniemożliwiające pracę zawodową. Co więcej, pieniądze zostaną wypłacone rodzinie w przypadku np. śmierci osoby ubezpieczonej.

Jak wybrać odpowiednią polisę?

Aby podpisać umowę ubezpieczenia, które będzie korzystne dla nas, najlepiej jest skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, np. tego dostępnego na stronie http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/. Można również skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym. Takie firmy przygotowują najbardziej dopasowaną ofertę, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i warunki aktualnej sytuacji życiowej klienta. Oferty ubezpieczenia są bardzo zróżnicowane, warto więc rozważnie wybrać tę najbardziej odpowiednią.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości