• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Wyprawka dla szczeniaka – co kupić na początek?

8 grudnia 2021, 14:38, red
Planujesz właśnie wyprawkę dla swojego pierwszego psa? Co warto kupić na początek? Jak powinna wyglądać prawidłowa wyprawka dla szczeniaka? Podpowiadamy w niniejszym artykule, zapraszamy!
  1. Wyprawka dla szczeniaka – co kupić?
  2. Transporter dla twojego psa
  3. Zabawki edukacyjne dla psów

Bez względu na to, czy adoptujesz starszego psa, czy do Twojej rodziny dołączy szczeniak, należy skompletować pupilowi odpowiednią wyprawkę. Co jeszcze poza miseczką na wodę i jedzenie przyda się psom? Jakie inne produkty czy zabawki warto kupić?

Wyprawka dla szczeniaka – co kupić?

Wyprawkę dla szczeniaka powinno się skompletować jeszcze przed jego pojawieniem się w domu. Co warto kupić? Do niezbędnych rzeczy zalicza się oczywiście odpowiednie posłanie, na którym pies będzie mógł zarówno wypoczywać, jak i spać. Z tego względu, że większość szczeniaków lubi niszczyć swoje legowiska, warto na samym początku kupić coś tańszego. Jeśli faktycznie nasz pupil będzie chętnie korzystał ze swojego posłania, w przyszłości możemy kupić mu droższe i lepszej jakości legowisko.

Ważna jest również odpowiednia karma. Dla szczeniąt poleca się oczywiście specjalną karmę dla młodych psów. Specjaliści polecają na początek karmę suchą, ale warto rozważyć zakup także dobrej jakości karmy mokrej o odpowiednią składzie. W przypadku jedzenia możemy również pomyśleć o smakołykach. Są idealną opcją jako nagroda, którą wykorzystamy w trakcie lub po treningu.
Należy pamiętać również o różnego rodzaju akcesoriach spacerowych. Lista ta obejmuje między innymi smycz, szelki, obrożę, nierzadko również adresówkę i specjalne opakowanie na woreczki, które wykorzystamy do sprzątania po naszym psie.

Transporter dla twojego psa

Jeśli sporo podróżujesz i wiesz, że Twój pupil również będzie jeździć samochodem, koniecznie zainwestuj w transporter lub specjalny pas do samochodu. Dzięki temu zagwarantujesz swojemu psu odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie jazdy! Na rynku można znaleźć także maty do samochodu dla zwierząt, dzięki którym pies nie tylko nie ześliźnie się z fotela podczas hamowania, ale również w pewien sposób zabezpieczysz siedzenia.

Poza miskami i wspomnianymi wyżej akcesoriami warto rozważyć zakup środków do pielęgnacji. Mamy tu na myśli szampon, szczotkę do czesania oraz specjalny obcinacz do pazurków.

Jeśli szukasz sprawdzonych i atrakcyjnych cenowo produktów, zapraszamy na stronę sklepu https://hubun.pl/, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebuje Twój pies.

Zabawki edukacyjne dla starszych psów

Zabawki dla psów to idealne rozwiązanie, dzięki którym nasze pupile nie nudzą się i tym samym nie rozrabiają. To także świetna opcja do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Na rynku poza standardowymi produktami – gryzaki, piłeczki czy „piszczące” pluszaki – znajdziesz także zabawki edukacyjne. To takie zabawki oddziaływające na inteligencję psa oraz jego zmysł powonienia. Najpopularniejszą zabawką edukacyjną jest piłka, w której ukrywa się różnego rodzaju smakołyki. Tego rodzaju zabawka nie tylko angażuje naszego psa intelektualnie, ale także rozwija jego skutkowo-przyczynowe myślenie. Tym samym piłka na smakołyki uczy zwierzę, że niektóre problemy można rozwiązywać na różne sposoby – niekoniecznie siłowo.

Jeśli planujesz zakup zabawek, rozważ również wybór wspomnianych zabawek edukacyjnych i interaktywnych. Decydując się na zabawki tego rodzaju, zwróć uwagę na jej stopień skomplikowania, rozmiar i wytrzymałość. Każdy z tych parametrów powinien być dostosowany do Twojego pupila.

O dobrą karmę trzeba zadbać również w przypadku starszych psów, podobnie jak o codziennej porcji wspólnej zabawy. Pamiętając natomiast o produktach do higieny jamy ustnej, które można zamówić przy wyborze karmy, zadbasz o zdrowie czworonoga. Wszystkie niezbędne akcesoria, linkę treningową i różne zabawki oraz smakołyki przydatne w trakcie spaceru możesz łatwo zamówić online.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości