Wiadomości

Św. Mikołaj w bryczce odwiedzi grzeczne dzieci w Kłodawie

3 grudnia 2021, 13:16
fot. Gmina Kłodawa
Zbliża się 6 grudnia, czyli popularne Mikołajki. W Gorzowie i okolicach na najmłodszych czeka sporo atrakcji. Jednak sołectwo Kłodawa postanowiło zrezygnować z tradycyjnej zabawy mikołajkowej dla najmłodszych i w bardzo oryginalny sposób rozdać paczki. W niedzielę 5 grudnia cztery zaprzęgi ze św. Mikołajem i pomocnikami wyruszą z paczkami tylko do grzecznych dzieci, które wywieszą na płocie czapkę mikołajkową.

Z uwagi na pandemię koronawirusa w podgorzowskiej Kłodawie nie będzie tradycyjnej zabawy mikołajkowej dla najmłodszych. Nie oznacza to jednak, że św. Mikołaj nie odwiedzi w ogóle dzieci. Sołtys wraz z radą sołecką i strażakami z Kłodawy przygotowali dla dzieci paczki, które w niedzielę 5 grudnia św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami będzie rozwoził bryczką zaprzęgniętą w konie czy tzw. bonanzą.

Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami wyruszy w trasę w niedzielę o godz. 12 sprzed Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie – cztery zaprzęgi wyjadą równocześnie w kierunku ul. Mironickiej, Owocowej, Olchowe i Tęczowej. 

Do kogo trafią paczki? Do dzieci do 13 roku życia, które mieszkają w Kłodawie i które wywieszą mikołajkowe czapki na płoty i ogrodzenia swoich posesji. W tej sposób św. Mikołaj nie będzie miał problemu z odnalezieniem grzecznych dzieci.
W ubiegłym roku sołectwo Kłodawa również zorganizowało taką akcję rozwożenia paczek mikołajowych, która spotkała się z ogromną sympatią wśród mieszkańców.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości