• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 88 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Jak zapewnić dziecku ciekawe wakacje?

26 listopada 2021, 17:56, red
Wielu rodziców zastanawia się dokąd wysłać swoje dzieci na wakacje. Wśród ofert biur podróży znajduje się szeroka gama wyjazdów — kolonie, obozy, wczasy all inclusive. Wysłanie dziecka z dala od domu, także poza granice kraju to nie tylko fajne spędzanie czasu w ciekawym miejscu. To także szansa na przeżycie przygody oraz niecodzienną lekcję obcej kultury i języka. Dokąd zatem warto wysłać swoją pociechę?

Wybór formy wyjazdu — to ma znaczenie

To, dokąd wyślemy nasze dziecko na wakacje, zależy przede wszystkim od tego, jakie mamy oczekiwania względem tego wyjazdu. Jeśli miałby to być wyjazd czysto rozrywkowy, można rozważać kolonie lub nawet wyjazd z mniejszym wypełnieniem harmonogramu. Jeśli natomiast chcemy, aby młodzież doświadczyła na tym wyjeździe czegoś niecodziennego, zwiedziła lokalne atrakcje turystyczne i rozwinęła swoje zdolności językowe, warto przyjrzeć się obozom językowym dla dzieci

Przygoda za granicą. Czy warto?

Dlaczego akurat ta forma jest tak interesująca? Ponieważ pozwala na przeżycie ciekawej przygody, w bezpiecznym, aczkolwiek wymagającym środowisku. Kiedy zdecydujemy się na wysłanie swoich pociech na taki wyjazd, zapewnimy im fantastyczną szansę na naukę samodzielności, zaradności, pracy grupowej i przede wszystkim porozumiewania się w obcym języku. Podczas wyjazdów zagranicznych największy nacisk kładziony jest na efektywną komunikację w języku obcym. Dlatego podczas takich wakacji stwarza się dzieciom jak najwięcej okazji do porozumiewania się w lokalnym języku.

Jedną z nich jest zakwaterowanie u lokalnej rodziny, posługującej się rodzimym językiem angielskim. Rodziny biorące udział w projekcie są bardzo starannie dobierane i weryfikowane po to, aby zapewnić dzieciom maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Często w jednym domu kwaterowane są 3-4 osoby z danego turnusu. Podnosi to komfort dzieci przebywających razem pod jednym dachem.

Ponadto przy zwiedzaniu wszelkich atrakcji turystycznych korzysta się z pomocy lokalnych przewodników, a co za tym idzie — lokalnego języka. W każdej sytuacji dzieci mają z nim pełną styczność i muszą posługiwać się nim, aby zrobić niemalże wszystko: kupno biletu na autobus czy butelki napoju w lokalnym sklepie. W takich warunkach proces nauki jest zdecydowanie wydajniejszy i pozwala efektywnie wykorzystywać już zdobytą wiedzę i umiejętności.

Obozy językowy dla dzieci są więc rewelacyjną okazją na przeżycie przygody, poznanie ciekawych ludzi i zwiedzenie kawałka świata!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości