Wiadomości

Szpital wznowił przyjęcia na neurologii, a zawiesił na ortopedii

24 listopada 2021, 09:06
fot. archiwum
W poniedziałek późnym popołudniem gorzowski szpital wznowił planowe przyjęcia pacjentów na oddziale neurologii. Niestety zakażenia COVID-19 zostały wykryte na ortopedii. Dlatego też zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie postanowił zawiesić przyjęcia na oddziale ortopedii, traumatologii i onkologii narządu ruchu.

Przez 12 dni były wstrzymane planowe przyjęcia na oddział neurologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Wszystko przez to, że u części pacjentów i personelu stwierdzono COVID-19. Pracownicy trafili na domową kwarantannę. Co istotne, odział udzielał pomocy pacjentom w stanach zagrażających życiu, głównie udarowym. W poniedziałek 22 listopada, po wykluczeniu zakażenia u ostatniej pacjentki z grupy ryzyka, neurologia wznowiła planowe przyjęcia. 

Niestety koronawirus został wykryty na kolejnym oddziale. Tym razem COVID-19 potwierdzono u 9 pacjentów oddziału ortopedii, traumatologii i onkologii narządu ruchu. Dlatego też szpital ponownie podjął decyzję o czasowym zawieszeniu planowych przyjęć. Ta sytuacja może potrwać maksymalnie około dwa tygodnie. 

Pozostałe oddziały gorzowskiej lecznicy pracują. W zeszłym tygodniu szpital podjął też decyzję o testowaniu niemal wszystkich pacjentów, przyjmowanych planowo i w trybie pilnym. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości