Wiadomości

Zamiast zapłacić za klocki Lego, na kasie samoobsługowej skasował... buraki

19 listopada 2021, 11:06
fot. Shutterstock
Gorzowscy policjanci interweniowali w jednym ze sklepów Biedronka w Gorzowie po tym, jak zostali wezwani na miejsce przez ochronę. Okazało się, że jeden z klientów zamiast zapłacić 149 zł za klocki Lego, chciał oszukać sklep i nabił na kasie samoobsługowej buraki za 1,32 zł. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał za oszustwo.

Ochrona najczęściej wzywa policję do sklepu, kiedy dochodzi do kradzieży lub oszustwa. Zdarzają się sytuacje, w których metki z tańszych produktów są przekładane do tych droższych. Jednak jeden z klientów Biedronki wymyślił jak oszukać sklep i za wybrany produkt zapłacić mniej. 

- 34-letni mężczyzna ze sklepowej półki wziął klocki za 149 złotych i skierował się do kasy samoobsługowej. Na zapłatę miał jednak swój pomysł. Położył klocki na wadze, a na monitorze wybrał buraki czerwone. Na wyświetlaczu pojawiła się kwota do zapłaty, która wyniosła 1,32 zł. Tym sposobem mężczyzna chciał oszukać sklep. Nie udało mu się to, bo jego zachowanie zauważyli pracownicy sklepu. Przy kasach mężczyzna został ujęty, a na miejsce wezwano policjantów – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

34-latek po przyjeździe funkcjonariuszy nie chciał się tłumaczyć. Będzie miał jeszcze na to szansę podczas przesłuchania. Pracownik sklepu złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, bo takie zachowanie wyczerpuje znamiona oszustwo. Klocki nie zostały uszkodzone i wróciły do sprzedaży.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości