Wiadomości

Śmierdzi gazem? Możesz mieć nieszczelną kuchenkę!

15 listopada 2021, 10:33
Przez kilka dni mieszkańcy Gorzowa mogą w swoich domach odczuwać bardziej intensywny zapach gazu. Spowodowane jest to akcją powonienie, którą przeprowadza spółka gazownicza. Ma to na celu wyeliminowanie nieszczelności w urządzeniach zasilanych gazem ziemnym. Akcja potrwa do 22 listopada.

Od 15 listopada akcja przewonienia zostanie przeprowadzona na obszarach obsługiwanych przez gazownie w Gorzowie Wielkopolskim, Kostrzynie Nad Odrą, Zielonej Górze i Żaganiu.

Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa. Natomiast zgodnie z obowiązującym prawem, usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców obiektów.

– Przewonienie instalacji przeprowadzamy w trosce o bezpieczeństwo naszych odbiorców. W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992. Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i o niesprawności urządzeń gazowych, np. zanieczyszczeniu palników – powiedział Mariusz Korabiowski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Gorzowie Wielkopolskim.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości