Wiadomości

Przyjęcia na oddział neurologii wstrzymane

10 listopada 2021, 09:16
fot. Anna Kluwak
Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego podjął decyzję o wstrzymaniu przyjęć na oddział neurologii. Wszystko przez stwierdzoną obecność COVID-19 u kilku pacjentów i personelu. Przyjęcia zostały wstrzymane na siedem dni.

Obecnie w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przebywa 93 pacjentów zakażonych COVID-19. Niestety koronawirusa wykryto również u kilku pacjentów oddziału neurologii i personelu. Dlatego też zarząd szpitala zdecydował o czasowym wstrzymaniu przyjęć na neurologię. 

- Nie ma przyjęć planowych, a wyjątki będą robione tylko dla pacjentów w stanie zagrożenia życia, np. z udarami. W każdej innej sytuacji chorzy nie trafią na oddział, gdzie potwierdzono zakażenia u części pacjentów i personelu – podkreśla Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego.

Oddział został podzielony na trzy strefy. W pierwszej zakaźnej - są pacjenci z dodatnimi wynikami testów na COVID-19. Do strefy drugiej buforowej - trafiły osoby, które miały kontakt z zakażonymi i dopiero okaże się, czy mają COVID-19. Trzecia część oddziału to tzw. strefa czysta, gdzie nie ma zakażonych pacjentów.

Oddział pracuje, choć w okrojonym składzie. Izolacja neurologii powinna potrwać tydzień, czyli do środy 17 listopada.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości