• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Jakie materace są w hotelach?

9 listopada 2021, 19:38, red
Bardzo często zdarza się tak, że podczas wyjazdu urlopowego i korzystania z noclegu w hotelu, gościom przypada do gustu bardzo wygodny materac. Kiedy w hotelowym łóżku wysypiamy się lepiej niż we własnym domu, to sygnał, że należy coś zmienić. Można wtedy postawić na materac hotelowy, który dopasujemy do własnego łóżka. Jakie są materace w hotelach?

Materace hotelowe - gwarancja komfortowego snu

Materace hotelowe mają nieco odmienną charakterystykę, jak te, które na co dzień używamy w domach. Takie modele to najczęściej najwyższej jakości materace dostępne na rynku, ponieważ każdy właściciel hotelu chce, aby jego goście mieli zagwarantowany komfortowy sen i z chęcią do niego wracali. Materace hotelowe, które zapewniają odpowiednie warunki do regeneracji po ciężkim dniu są często wspominane w pozytywnych opiniach o obiekcie.

Jeżeli więc dopiero w hotelu czujemy, że naprawdę się wysypiamy, to pora na to, aby zmienić coś w swojej sypialni. Być może jest to znak, że materac, który posiadamy nie jest dla nas odpowiedni. Można go zatem wymienić na taki, który był w hotelu. Takie modele materacy dostępne są między innymi na https://sembella.pl/produkty/lozka-hotelowe/materace-hotelowe/.

Rodzaje materacy w hotelach

W prestiżowych hotelach często spotyka się łóżka kontynentalne, które są bardzo wysokie i składają się z kilku warstw. Najczęściej dwie pierwsze warstwy to materace sprężynowe, a na samej górze układany jest topper. W roli ostatniej warstwy występuje materac nawierzchniowy zwany również topperem. Dzięki temu łóżka są niezwykle wygodne i dają uczucie luksusu.

W wielu obiektach można także spotkać łóżka standardowe z pojedynczym materacem, ale za to bardzo wysokim i świetnej jakości. Często są to materace sprężynowe, aczkolwiek mogą to być również modele z pianki wysokoelastycznej. Ich zaletą jest to, że bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała użytkownika. Dzięki piance wysokoelastycznej praktycznie każdy użytkownik odczuje wysoki komfort wypoczynku. Niekiedy kładzie się na nie dodatkowy cienki materac nawierzchniowy.

Materac hotelowy we własnej sypialni

Oferta rynku związana z różnymi modelami materacy jest bardzo szeroka i daje możliwość zakupu równie wygodnego i komfortowego produktu, jak ten, na którym spaliśmy w hotelu. Wystarczy poszukać wysokiej jakości materaca piankowego lub sprężynowego, który będzie idealnie spełniał wszystkie nasze oczekiwania i będzie dopasowany do naszego ciała. Częstym wyborem są wspomniane już wcześniej materace z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej.

Ponadto na rynku dostępne są jeszcze materace lateksowe, które mają wiele korzystnych właściwości. Warto także wspomnieć o materacach hybrydowych, które są połączeniem modelu sprężynowego z piankowym. Gwarantują one najwyższą jakość snu, a przy tym mają również właściwości antyalergiczne i bardzo dobrze dopasowują się do ciała użytkownika.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości