• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 29 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Zdrowe libido – jak o nie zadbać?

7 listopada 2021, 10:56, red
Aktywność seksualna jest naturalnym elementem ludzkiego życia. Seks jest jedną z potrzeb fizjologicznych, a dla większości ludzi również istotnym aspektem budowania związku i czerpania z niego satysfakcji. Niestety, podobnie jak inne funkcje ludzkiego organizmu, również libido, czyli popęd, bywa zachwiane. Jak dbać o tę sferę życia, by czerpać radość ze zdrowego seksu? Podpowiadamy.

Skąd te problemy?

Dbanie o sferę seksualną jest istotnym elementem zdrowego, satysfakcjonującego stylu życia. Pożądanie, namiętność i spełnienie to ważne aspekty budowania związku, ale też zaspokajania naturalnych, ludzkich potrzeb. Czasem jednak zdarza się, że nasze libido zostaje zachwiane. Może się tak stać z wielu powodów – zarówno psychicznych, jak i fizycznych.

Nadmierny stres, zaburzenia nastroju, natłok obowiązków, przemęczenie – wszystko to może doprowadzić do obniżenia popędu i, co za tym idzie, mniejszej ochoty na seks. Jeśli doskwiera nam ten problem, możemy spróbować pomóc sobie naturalnymi sposobami.

Relaks dla zdrowia i dobrego seksu

Na początek nauka odpoczynku. Przemęczony, zestresowany organizm nie jest w stanie czerpać radości z seksu, a czasem nawet nie potrafi odczuwać pożądania. Nic dziwnego. Wtedy jego podstawowym zadaniem jest jak najszybsza regeneracja, nie zaś czerpanie przyjemności ze zbliżeń.

Pierwszym krokiem do ustabilizowania libido jest więc ograniczenie czynników, które mogą wpływać na jego obniżenie. Relaks, odpoczynek, wysypianie się, zdrowa, pełnowartościowa dieta, czas dla siebie – wszystko to bez wątpienia wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie, pozwoli się zregenerować, odzyskać energię i, co za tym idzie, ochotę na seks.

Naturalna pomoc

Czasem jednak te proste metody nie pomagają. W takiej sytuacji warto sięgnąć po naturalne wsparcie w postaci wyciągu z korzenia maca – przykładowy produkt tutaj. Roślina ta nazywana jest naturalnym afrodyzjakiem. Wspomaga pożądanie seksualne, pomaga w zachowaniu naturalnego poziomu seksualnej energii. Wyciąg z korzenia maca sprawdzi się jako pomoc w kryzysowych momentach i będzie stanowić wsparcie dla organizmu przy obniżonym poziomie libido.

Pomoc specjalistów

Jeśli naturalne, domowe metody nie pomagają, warto się udać do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badania i w razie potrzeby zaleci skuteczne leczenie. Jeśli problem tkwi w psychice, pomocne będą spotkania z seksuologiem i psychologiem. Terapia poznawczo-behawioralna stanowi świetną pomoc w radzeniu sobie z problemami tej natury.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości