• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Czym jest Black Friday i jak przygotować się na ten dzień?

27 października 2021, 19:29
Co roku, późnym listopadem, wszyscy przygotowują się na ogromne zakupy, korzystając z atrakcyjnych i dużych zniżek, wynikających ze święta Black Friday. Święto wywodzi się z USA, ale już dawno podbiło serca Polaków, którzy, w każdy ostatni piątek listopada, przygotowują się na zakupowe szaleństwo. Nie inaczej jest w tym roku, bo coraz częściej spotkamy się z informacjami dotyczącymi nadchodzącego święta.

Poradnik zakupów podczas Black Friday

W natłoku tak wielu promocji i okazji ciężko czasem połapać się, co naprawdę warto kupić - nikt nie lubi wydawać pieniędzy na zbędne rzeczy, ale niestety podczas tego święta, kuszeni zniżkami, potrafimy przeznaczyć nasze oszczędności na coś bezużytecznego. 

By skorzystać w pełni z tego dnia, a jednocześnie nie zbankrutować, warto ustalić określony budżet, który możemy przeznaczyć na wydatki. Dla niektórych będzie to tylko kilkadziesiąt złotych - by kupić nowe perfumy. Inni mogą wydać znacznie więcej, ale najważniejszym jest trzymanie się granicy, jaką sobie wyznaczymy. Jeżeli chcemy wydać maksymalnie 300 złotych tego dnia, to nie przeznaczajmy na zakupowe szaleństwo ani grosza więcej. 

Kolejnym krokiem jest śledzenie aktualnych promocji - możesz to robić w aplikacji mobilnej, lub na specjalnych stronach, które zajmują się zbieraniem informacji o rabatach. Warto wspomnieć o Promo-codes, gdzie znajdziesz kody promocyjne, aktualne wyprzedaże w ulubionych sklepach i więcej. Podczas Black Friday zaglądaj w takie miejsca często, bo dzięki temu nie ominie Cię żadna oferta.

Robiąc zakupy pamiętaj też, by porównywać oferty z wielu sklepów, szczególnie gdy kupujesz elektronikę. Jeżeli zakupy robisz na komputerze, możesz pobrać specjalną aplikację do przeglądarki - nazwyającą się Honey. Rozszerzenie to automatycznie pokaże Ci najlepsze kupony i zniżki do sklepu, w którym robisz zakupy. 

Niektóre ze sklepów w trakcie tego dnia oferują też zwroty gotówki na karty lojalnościowe - czy to w postaci środków, czy dodatkowych punktów, które następnie możesz wykorzystać na darmowe zakupy czy inne bonusy. Warto więc wyposażyć się w takie karty do ulubionych sklepów kilka dni wcześniej - bo idąc do fizycznego sklepu podczas Czarnego Piątku z pewnością trafimy na ogromne tłumy. 

Popularność święta w Polsce

Wydaje Ci się, że cały ten szum wokół tego święta jest zbędny, a ty sam nie jesteś zainteresowany obchodzeniem Czarnego Piątku? Jesteś w takim razie w mniejszości, bo chęć zakupów podczas tego dnia wyraża ponad 80% z nas - a liczba ta rośnie skutecznie z roku na rok. Coraz częściej jednak decydujemy się na zakupy w sieci - chodzenie do sklepów oznacza stanie w gigantycznych kolejkach, a kupując na stronie sklepu możemy liczyć na spokojne zakupy - co więcej, możemy je zrobić wygodnie z naszego łóżka. 

Święto na całym świecie - także w Polsce - urosło już do tak ogromnej skali, że oprócz Black Friday odbywa się także Cyber Monday - tego dnia najbardziej opłacalne zniżki dostępne są właśnie w sklepach internetowych, a duże promocje przygotowują sklepy z elektroniką, grami komputerowymi i szeroko pojętą rozrywką cyfrową. Oprócz tego popularnym zabiegiem jest tworzenie całego Czarnego Tygodnia - sklepy mogą dzięki temu codziennie oferować inne ciekawe promocje czy atrakcyjne ceny, a kulminacją tego tygodnia staje się Czarny Piątek. 

Zniżki na produkty dla siebie i bliskich

Popularność tego dnia spowodowana jest także bliskością Czarnego Piątku do świąt Bożego Narodzenia. Podczas tego wydarzenia możesz zaopatrzyć się w prezenty świąteczne dla wszystkich twoich bliskich, wydając na nie znacznie mniej, niż gdybyś kupił je bezpośrednio przed gwiazdką. A korzystając ze wszystkich naszych porad i podpowiedzi będziesz miał pewność, że twoje zakupy podczas Black Friday będą opłacalne w 100%! 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości