• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego w Polsce?

20 października 2021, 20:48
Wymiana stolarki otworowej w całym budynku to spory wydatek, dlatego wybór danego produktu powinien być dobrze przemyślany. Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego? Jakie modele cieszą się obecnie największą popularnością? Zdecydowana większość inwestorów i właścicieli domów jednorodzinnych wybiera okna PCV, które są wytrzymałe oraz najbardziej uniwersalne. Bez problemu można je dopasować do wyglądu elewacji czy stylu wnętrza.

Czynniki wpływające na koszt okien do domu

Na rynku znajduje się szeroki wybór modeli PCV o analogicznych parametrach i wyposażeniu, co drewniane czy aluminiowe. Polichlorek winylu jest najtańszym oraz najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji stolarki okiennej. Charakteryzuje się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych i daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dobrej jakości produkty PCV mogą posłużyć użytkownikom przez naprawdę długi okres czasu.

Do czynników wpływających na koszt okna można też zaliczyć jego kształt, kolor oraz wielkość. Zdecydowanie tańsze są modele PCV o tradycyjnym kształcie prostokąta lub kwadratu niż te nietypowe zakończone łukami. Wyprodukowanie i montaż okien niestandardowych wymaga większego nakładu pracy, co przekłada się na wyższą cenę. Więcej trzeba też zapłacić za duże przeszklenia wykonane na zamówienie, które idealnie doświetlają domowe pomieszczenia. Na wyższy koszt zakupu stolarki okiennej wpływają także parametry termoizolacyjności oraz dźwiękoszczelności.

Ile kosztują okna do domu? Cena modeli energooszczędnych

Dobrej jakości okna PCV skutecznie chronią przed stratami ciepła w sezonie grzewczym i zabezpieczają przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w upalne dni. Dlatego warto zainwestować w modele energooszczędne, które posiadają rewelacyjne parametry izolacyjne. Cena okien dwuskrzydłowych PCV, z pakietem trzyszybowym i sześciokomorowym systemem profili rozpoczyna się już od kwoty 800 zł netto. Takie egzemplarze można kupić u znanego producenta stolarki otworowej Domel.

Oferta dotyczy okien, takich jak: Energetic, Energetic Silent oraz Infinity Passive. Wszystkie egzemplarze charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła (0,7 lub 0,8 W/m2K) i wysoką dźwiękoszczelnością (Rw na poziomie 30-48 dB). Wymienione konstrukcje bazują na renomowanych systemach profili, które spełniają najwyższe wymagania cieplne. Dodatkowo mogą być wyposażone w trzyszybowy pakiet energooszczędny o grubości 50 mm i 6 mm szybę dźwiękoszczelną.

Ile kosztują okna plastikowe? Oferta rynkowa

U renomowanego producenta stolarki okienno-drzwiowej można też znaleźć szeroki wybór okien standardowych oraz tarasowych. Spośród polecanych modeli warto wymienić Synergic i Advance. Modele dwuszybowe uchylne można kupić nawet za 500-600 zł. Konstrukcje rozwierano-uchylne są droższe o około 200 zł. Standardowe okna zostały wyposażone w  dwuszybowy pakiet z aluminiową ramką, okucia activPilot, zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie oraz mechanizm stopniowania uchyłu. Konstrukcje są oparte na systemie profili niemieckiej firmy GEALAN.

Oferta firmy Domel dotyczy także okien i drzwi tarasowych, które zacierają granicę pomiędzy wnętrzem a światem zewnętrznym. Duże przeszklenia idealnie wpisują się w ramy obowiązujących trendów architektonicznych. Drzwi tarasowe zostały wyposażone w skrzydło podnoszono-przesuwne, klamkę HST i niski próg, a w Verano zastosowano inteligentny system okuć Roto Inowa, rolki jezdne oraz delikatny samodocisk skrzydła do ościeżnicy.

Ile kosztuje okno PCV? Wszystko zależy od rozmiaru, koloru, sposobu otwierania, rodzaju pakietu szybowego czy materiału, z którego została wykonana stolarka okienna. Na ostateczny koszt zakupu okna do domu wpływa wiele czynników. W Polsce można znaleźć dobrej jakości modele PCV w przystępnej cenie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta firmy Domel. Renomowany producent stolarki otworowej posiada w sprzedaży modele energooszczędne o doskonałych parametrach termoizolacyjnych i akustycznych, za które zapłacimy mniej niż u konkurencji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości