Wiadomości

Wirtualny spacer - zalety i wady

11 października 2021, 19:05
Nowoczesne technologie nie pozostają bez wpływu na branże nieruchomości. Wirtualny spacer to popularna metoda prezentacji oferty mieszkaniowej w danej realizacji. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Wirtualny spacer to sposób zaprezentowania oferty mieszkaniowej osiedla, który szczególnie zyskał na popularności w czasie pandemii. Możliwość spaceru 3D to atrakcyjna alternatywa dla galerii zdjęć oraz rozwiązanie, które pomoże wyróżnić ofertę na tle konkurencji. Czy jednak taka metoda sprawdzi się w przypadku każdej inwestycji? Ile trzeba za nią zapłacić?

Zalety wirtualnego spaceru

Wirtualny spacer to atrakcyjne graficzne przedstawienie przestrzeni, które może stanowić alternatywę dla galerii zdjęć oraz spotkań na terenie inwestycji. Możliwość odbycia spaceru za pośrednictwem strony internetowej nie zobowiązuje klienta do umawiania spotkania z przedstawicielem firmy deweloperskiej, a może sprawić, że oferta bardziej zapadnie mu w pamięć niż w przypadku standardowych wizualizacji w formie galerii.

Jest to również zdecydowanie szybszy sposób na zapoznanie się z przestrzenią osiedla i mieszkań, niż oglądanie zdjęć i czytanie nawet obrazowo napisanych opisów. Udowodniono, że taki sposób przedstawienia oferty jest dużo bardziej angażujący dla klienta, a dobrze przygotowane zdjęcia i UX mogą przyśpieszyć decyzję o nieruchomości na sprzedaż w Żorach, zakupie lub najmie nieruchomości.

Wirtualny sposób daje możliwość, żeby przedstawić nieruchomość wieloaspektowo. Klient może spacerować zarówno po wnętrzach dostępnych lokali, jak i zyskuje szansę, aby zapoznać się z budynkiem z zewnątrz oraz oceny elewacji i rozwiązań dotyczących architektury zielonej i przestrzeni rekreacyjnej. Wnętrza 3D pobudzają wyobraźnie i pozwalają  zilustrować mieszkanie, jako przyszłe miejsce życia.

Wady wirtualnego spaceru

Tak szczegółowy sposób prezentacji nieruchomości daje również okazję do zapoznania klienta z potencjalnymi mankamentami, takimi jak nieatrakcyjny widok z okna, słabe oświetlenie czy wymagająca remontu klatka schodowa. Klient ma szansę na spokojnie przeanalizować słabe strony oferty, co może prowadzić do tego, że ją odrzuci.

Wirtualny spacer to także spory wydatek marketingowy. Przygotowanie profesjonalnej prezentacji wymaga pracy fotografów, informatyków, wreszcie zaimplementowania treści na stronie. Koszt przygotowania wirtualnego spaceru to wydatek rzędu 1000-3000 zł. Nie daje on także gwarancji pozyskania klientów.

Wirtualny spacer - czy warto?

Wirtualny spacer to sposób prezentacji nieruchomości, który powoli staje się standardem, zarówno dla firm deweloperskich, jak i przeglądających ich oferty klientów. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i atrakcyjna strona internetowa pozwalają wyróżnić ofertę na tle konkurencji i przyciągnąć zainteresowanych nabywców.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości