• Jutro 13°/6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21

Udana inauguracja przy Chopina. Akademiczki wygrywają wysoko

9 października 2021, 19:43
Tylko przez jedną kwartę młode koszykarki z Gdyni zdołały odpierać ataki gorzowianek, które w sobotnie popołudnie zainaugurowały rozgrywki w hali przy ulicy Chopina. Akademiczki wygrały ten mecz wysoko 78:57

W pierwszej kwarcie, po 5 minutach meczu wydawało się, że to gdynianki będą dyktować warunki na parkiecie. Jednak już w drugiej kwarcie, po krótkiej przerwie podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego zdołały doprowadzić do remisu i wyjść na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania.

Pierwszy mecz w hali można więc zaliczyć do udanych, choć nie ma co ukrywać - przeciwnik nie należał do zbyt wymagających. Przypomnijmy, ze akademiczki rozpoczęły sezon, grając w osłabieniu. Dzisiejszy mecz koszykarki z Gorzowa zagrały bez Anny Makurat, Stephanie Jones i Courtney Hurt. Był to pierwszy mecz w Gorzowie z udziałem publiczności od wielu miesięcy. Ostatni mecz z kibicami odbył się w hali przy ulicy Chopina 370 dni temu.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - GTK Gdynia 78:57 (15:17, 23:14, 22:12, 18:14)

Punkty: Hristova 23, Johnson 17, Tikhonenko 13 (15zb), Owczarzak 11, Kozłowska 8, Matkowska 3, Duchnowska 2, Śmiałek 1, Dźwigalska 0, Michniewicz 0, Kurkowiak 0