• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Dom seniora - dlaczego to dobre rozwiązanie?

7 października 2021, 13:42, red
Osoby starsze często wymagają całodobowej opieki. Nierzadko zapewnienie odpowiednich warunków we własnym domu jest albo bardzo trudne, albo niemożliwe. W takiej sytuacji pojawia się zwykle pomysł domu spokojnej starości - zapewniającego osobom w podeszłym wieku wszystko, czego potrzebują.

Często nie jesteśmy pewni, czy na pewno to dobre rozwiązanie. Zobacz, dlaczego domy seniora to dla osób starszych bardzo dobre miejsce!

  • Dom seniora - dlaczego to trudna decyzja?
  • Rodzinny dom seniora - najlepsze rozwiązanie 
  • Dom opieki lubuskie - zalety
  • Jak wybrać najlepszy dom seniora?

Rodzinny dom seniora - najlepsze rozwiązanie 

Rodzinne domy seniora to rozwiązanie, które łączy w sobie zalety klasycznych domów seniora z kameralną atmosferą domu rodzinnego. Mieszka w nich zwykle bardzo niewielu mieszkańców - dzięki czemu wszyscy doskonale się znają, a personel może reagować na indywidualne potrzeby każdej osoby. Tego typu ośrodki są na ogół nieduże, i zazwyczaj - w porównaniu do ośrodków państwowych - gwarantują znacznie wyższe standardy. Chcąc umieścić starszą osobę w takim miejscu, trzeba jednak liczyć się z nieco wyższymi kosztami. Zdecydowanie jednak warto to rozważyć - seniorzy w rodzinnych domach opieki otrzymują wiele uwagi i troski. Często mają do dyspozycji psychologa, rehabilitanta lub fizjoterapeutę. Zakres usług, z których mogą skorzystać, często jest naprawdę szeroki - z całą pewnością poprawia to komfort codziennego życia, stan zdrowia i samopoczucie. 

Dom opieki lubuskie - zalety

Przebywanie w domu seniora ma wiele zalet. Starsze osoby są w otoczeniu wielu innych osób - dzięki czemu nie czują się samotne i mogą spędzać czas na rozmowach, grach i spotkaniach. Liczne aktywności i zajęcia zachęcają do ciekawego spędzania wolnego czasu: seniorzy są dzięki temu w lepszym humorze i nie popadają w marazm lub stany depresyjne. 

W domu ciężko jest zapewnić starszej osobie odpowiednią opiekę. W razie nagłego wypadku - sytuacja może być bardzo groźna! W domu seniora stale znajdują się osoby, które czuwają nad mieszkańcami - jeśli zajdzie taka potrzeba, specjaliści zareagują natychmiast!

Jak wybrać najlepszy dom seniora?

Jak wybrać idealne miejsce, w którym osobami starszymi zajmują się prawdziwi profesjonaliści? Często jednym z bardziej istotnych kryteriów jest dla nas cena. Nie ma w tym nic dziwnego - koszt miesięcznego zamieszkania w domu opieki może być naprawdę wysoki. Zdecydowanie nie warto jednak szukać najtańszych możliwych opcji! Cena przekłada się na jakość - profesjonalny personel, lepszą opiekę, więcej ciekawych możliwości dla seniorów. 

Warto zadbać, by dom opieki znajdował się jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Dzięki temu będziemy mogli często odwiedzać swoich bliskich i spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy osoby które wymagają opieki są pod całodobową opieką pielęgniarki i jak często mogą widzieć się z lekarzem. Niesamowicie istotne są warunki panujące w ośrodku: standardy zamieszkania, poziom dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych, dodatkowa opieka dla osób z chorobą Alzheimera.

Mieszkańcy domu opieki mogą doskonale czuć się w swoim miejscu zamieszkania. Całodobowa, profesjonalna opieka daje im poczucie bezpieczeństwa, wszystkie meble i urządzenia dostosowane są do możliwości i potrzeb osób starszych. Towarzystwo innych osób w podobnym wieku daje poczucie wspólnoty i umożliwia nawiązywanie nowych relacji. Jeśli szukasz domu opieki w województwie lubuskim, zajrzyj na stronę  https://klinikaseniora.pl/dom-opieki-wojewodztwo-lubuskie/.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości