• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

W jaki sposób możemy legalnie pozbyć się odpadów po remoncie?

29 września 2021, 12:22, red
Remont zawsze wiąże się z powstawaniem dużej ilości śmieci i odpadów, które trzeba posprzątać. Wyrzucenie ich do pojemnika na śmieci komunalne czy wywiezienie ich po kryjomu np. do lasu, jest nielegalne i wiąże się z surowymi karami. Co zrobić z gruzem i jak w legalny sposób pozbyć się odpadów remontowych? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Propozycja gminy lub miasta

Możliwości prawidłowego i kontrolowanego pozbycia się odpadów po remoncie jest kilka. Warto zapoznać się np. z propozycją gminy lub miasta, w którym mieszkamy. Nierzadko oferowany jest w nich bezpłatny wywóz gruzu i odpadów budowlanych – być może nawet kilka razy w roku. W tym przypadku należy skontaktować się z danym przedsiębiorstwem komunalnym, aby dowiedzieć się, jakie oferuje ono możliwości.

Jeśli odpady budowlane występują w niewielkiej ilości, można zainteresować się możliwością, która pozwala na rozwiązanie problemu legalnego wywozu śmieci samodzielnie. Dysponując odpowiednim pojazdem, możemy sami złożyć odpady poremontowe w lokalnym PSZOK-u (Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) lub samodzielnie zawieźć je na specjalnie do tego przeznaczone wysypisko. W obydwu przypadkach zaleca się wcześniejszy kontakt z miejscem odbioru odpadów, aby ustalić czy na pewno mogą zostać przyjęte. Należy wiedzieć, że do PSZOK nie można oddawać m.in. odpadów z dodatkiem azbestu, papy, sprzętu budowlanego, okien plastikowych, gaśnic czy waty szklanej. Warto mieć także na uwadze, że nie wszystkie PSZOK przyjmują te same rodzaje odpadów i nie wszędzie możliwy jest wywóz gruzu. Wszystko to zależne jest od indywidualnych ustaleń samorządów lokalnych.

Propozycje firm oferujących wywóz odpadów budowlanych

Jeśli nie mamy możliwości samodzielnego przetransportowania odpadów lub jest ich za dużo, warto zaopatrzyć się w worki BigBag, które stanowią elastyczne, sporych rozmiarów torby przeznaczone do przechowywania i transportowania materiałów sypkich i pylących się, takich jak np. gruz czy piasek. Specjalistyczne worki, a także kontenery można zamówić w firmie, która legalnie wywozi odpady budowlane i poremontowe zanieczyszczenia. Jak to zrobić? Wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo i podać szacowaną ilość odpadów. Firmy takie znaleźć można właściwie w każdym większym mieście w Polsce, a zasięg ich usług obejmuje również miejscowości zlokalizowane nieco dalej - nawet kilkadziesiąt kilometrów od danego miejsca. Warto wiedzieć, że jedną z prężnie działających firm wywożących gruz w Warszawie jest Gruzar, która kontenery z oferty https://www.gruzar.pl/wywoz-gruzu-warszawa/ udostępnia praktycznie od ręki.

Niektóre firmy oferujące wywóz gruzu dostarczają worki BigBag oraz kontenery na odpady nawet tego samego dnia, w którym zostaje zamówiona usługa. Kontener pozostaje do dyspozycji na ogół tak długo, jak jest potrzebny – każdy klient pod tym względem jest traktowany indywidualnie. Znaczna większość takich firm posiada kontenery różnej wielkości i wyspecjalizowane pojazdy do ich przewożenia, dzięki czemu po zapełnieniu otrzymanych pojemników odbiera je i dostarcza do punktu, w którym zostaną odpowiednio posortowane i poddane stosownej utylizacji. Dodatkowo, jeśli mamy problem z określeniem rodzaju odpadów, firma specjalizująca się w wywozie odpadów budowlanych pomoże ustalić wybór odpowiedniego rodzaju kontenera. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w wywozie poremontowych i budowlanych zanieczyszczeń dysponują odpowiednimi pozwoleniami i koncesjami na wywóz, mają także umowy z zakładami utylizacyjnymi, które przeprowadzają segregację zawartości kontenera i poddają recyklingowi te odpady budowlane, które się do tego nadają.

Choć możliwości jest wiele, odbiór odpadów pobudowlanych oraz towarzyszący mu wywóz gruzu wydaje się najlepszym rozwiązaniem, z jakiego można skorzystać, chcąc pozbyć się śmieci i odpadów poremontowych. Wynajęcie kontenera i odbiór odpadów przez specjalizujące się w tym przedsiębiorstwo zdejmuje z nas wszelkie związane z tym obowiązki. Firmy oferujące takie usługi bardzo łatwo znaleźć można niemal w każdym większym mieście w Polsce, dlatego kontenery na gruz w Warszawie są dostępne praktycznie od ręki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości