Wiadomości

Sieci komórkowe to nie tylko „wielka czwórka”. Czym kuszą operatorzy wirtualni?

26 września 2021, 12:57, red, 3
Rywalizacja sieci komórkowych tylko pozornie sprowadzona jest do konkurencji wiodących marek na rynku. Choć oczywiście to T-Mobile, Orange, Plus i Play są liderami w Polsce, szczególnie młodsze pokolenie odważnie stawia na wirtualnych operatorów mających równie ciekawe oferty. Jakie tego typu marki?

Przede wszystkim należy zrozumieć, jak działają wirtualni operatorzy telekomunikacyjni. W zdecydowanie mniejszym stopniu stawiają oni na dużą i powszechną reklamę sprowadzającą się często do wydatków wielkich kwot na kampanie reklamowe z udziałem celebrytów. Operatorzy wirtualni chętniej stawiają na dużą i kreatywną aktywność w mediach społecznościowych i nietypowe formaty dotarcia do klienta. Dzięki temu ich wydatki reklamowe są niższe, co później przekłada się też zaskakująco dobre oferty telekomunikacyjne dla klientów. Bywa w efekcie tak, że dana marka przedstawia niespodziewanie ciekawsze wyliczenie konkretnej usługi niż jeden z liderów telekomunikacyjnego w Polsce.

Jacy są wirtualni operatorzy telekomunikacyjni na rynku?

Jedną ze szczególnie ciekawych marek w ostatnich latach stało się lajt mobile. Potwierdzają to analizy porównywarki PanWybierak.pl, która odnotowuje duży wzrost zainteresowania zapytaniami dotyczącymi tego dostawcy. To efekt często niestandardowych rozwiązań. lajt mobile ma za sobą na przykład wprowadzenie do pakietów tzw. lejka bezpieczeństwa 32 Kb/s czy ciekawych przeliczników pozwalających dostosować liczbę gigabajtów do konkretnej kwoty wpłacanej przez użytkownika. To również operatorzy wirtualni - w tym także lajt mobile - wprowadzili podziały wykorzystywania internetu na pakiet dzienny i nocny. Daje to użytkownikom większą elastyczność wyboru. A ona jest właśnie swoistą wizytówką tego typu dostawców sieci.

Oprócz lajt mobile wcześniej znanego jako white mobile, nie brak również innych marek wirtualnych. Wiele z nich należy do popularnych sieci kablowych. W ten sposób na rynek telekomunikacyjny weszły między innymi Netia, INEA, Vectra, Toya, Sat-Film, Multimedia Polska czy UPC.

Nietypowi dostawcy internetu w ramach sieci ruchomej

Warto jednak pamiętać, że niestandardowych marek operatorów infrastrukturalnych jest więcej. Formalnie do T-Mobile należą sieci heyah i tuBiedronka. Z kolei P4, czyli właściciel sieci Play, rozwija projekty RedBull Mobile. Polkomtel otwarcie stawia na wprowadzoną w 2014 roku sieć Plush. W podobnym kierunku poszła również sieć Orange Polska. W efekcie obecnie na rynku oprócz czterech wiodących podmiotów istnieje duże zestawienie mniejszych marek wirtualnych, które kapitałowo powiązane są właśnie z liderami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości