Swoim wyglądem przypominają te spotykane w metrze lub na dworcach i zastąpiły stosowane do tej pory termometry medyczne. Pomiar temperatury odbywa się teraz poprzez zbliżenie się do zamontowanego przy bramce tabletu pomiarowego; pozwalają szybko, bezdotykowo i precyzyjnie zmierzyć temperaturę ciała. Pełna automatyzacja i bezkontaktowe działanie systemu jest przydatne szczególnie obecnie, w okresie podwyższonej zaraźliwości – nie angażuje osób trzecich i pozwala na zachowanie higieny, minimalizując ryzyko przenoszenia infekcji.
- W momencie wykrycia temperatury przekraczającej przyjętą normę, czytnik wysyła informację do systemu kontroli dostępu, uniemożliwiając przejście w głąb lecznicy – mówi Waldemar Kaak – Inspektor Ochrony Danych Osobowych w szpitalu. - System w żaden sposób nie gromadzi danych dotyczących wizerunku czy tożsamości osób wchodzących i wychodzących do i ze szpitala. Jest tylko urządzeniem pomocnym w przeprowadzaniu triażu. Osoby, które mają wątpliwości co do właściwej ochrony ich danych osobowych, przez szpital zachęcam do kontaktu pod numerem telefonu 506-807-812.
Jak zachować się przy bramce?
- przy wejściu do szpitala należy podejść do tabletu i starać się, aby obraz twarzy znalazł się w "czerwonym" kwadraciku tabletu
- po pozytywnym odczycie temperatury bramka zasygnalizuje to zielonym światłem i otwarciem skrzydeł – wtedy można przejść
- bramka wyjściowa – należy spokojnie podejść do bramki. Szklane skrzydła bramki otworzą się automatycznie
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |