Wiadomości

W szpitalu pojawiły się bramki. Bez pomiaru temperatury nie wejdziesz

24 września 2021, 17:59
Specjalne bramki detekcyjne w holu głównym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. pomagają w „wyłapywaniu” osób z podwyższoną temperaturą lub stanem podgorączkowym, które mogą być potencjalnym zagrożeniem epidemicznym dla pacjentów i pracowników lecznicy.

Swoim wyglądem przypominają te spotykane w metrze lub na dworcach i zastąpiły stosowane do tej pory termometry medyczne. Pomiar temperatury odbywa się teraz poprzez zbliżenie się do zamontowanego przy bramce tabletu pomiarowego; pozwalają szybko, bezdotykowo i precyzyjnie zmierzyć temperaturę ciała. Pełna automatyzacja i bezkontaktowe działanie systemu jest przydatne szczególnie obecnie, w okresie podwyższonej zaraźliwości – nie angażuje osób trzecich i pozwala na zachowanie higieny, minimalizując ryzyko przenoszenia infekcji.

- W momencie wykrycia temperatury przekraczającej przyjętą normę, czytnik wysyła informację do systemu kontroli dostępu, uniemożliwiając przejście w głąb lecznicy – mówi Waldemar Kaak – Inspektor Ochrony Danych Osobowych w szpitalu. - System w żaden sposób nie gromadzi danych dotyczących wizerunku czy tożsamości osób wchodzących i wychodzących do i ze szpitala. Jest tylko urządzeniem pomocnym w przeprowadzaniu triażu. Osoby, które mają wątpliwości co do właściwej ochrony ich danych osobowych, przez szpital zachęcam do kontaktu pod numerem telefonu 506-807-812.

Jak zachować się przy bramce?

- przy wejściu do szpitala należy podejść do tabletu i starać się, aby obraz twarzy znalazł się w "czerwonym" kwadraciku tabletu

- po pozytywnym odczycie temperatury bramka zasygnalizuje to zielonym światłem i otwarciem skrzydeł – wtedy można przejść

- bramka wyjściowa – należy spokojnie podejść do bramki. Szklane skrzydła bramki otworzą się automatycznie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/3 Bramki na straży bezpieczeństwa

1/3 Bramki na straży bezpieczeństwa

2/3 Bramki na straży bezpieczeństwa

2/3 Bramki na straży bezpieczeństwa

3/3 Bramki na straży bezpieczeństwa

3/3 Bramki na straży bezpieczeństwa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości