• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

W szpitalu pojawiły się bramki. Bez pomiaru temperatury nie wejdziesz

24 września 2021, 17:59
Specjalne bramki detekcyjne w holu głównym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. pomagają w „wyłapywaniu” osób z podwyższoną temperaturą lub stanem podgorączkowym, które mogą być potencjalnym zagrożeniem epidemicznym dla pacjentów i pracowników lecznicy.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Swoim wyglądem przypominają te spotykane w metrze lub na dworcach i zastąpiły stosowane do tej pory termometry medyczne. Pomiar temperatury odbywa się teraz poprzez zbliżenie się do zamontowanego przy bramce tabletu pomiarowego; pozwalają szybko, bezdotykowo i precyzyjnie zmierzyć temperaturę ciała. Pełna automatyzacja i bezkontaktowe działanie systemu jest przydatne szczególnie obecnie, w okresie podwyższonej zaraźliwości – nie angażuje osób trzecich i pozwala na zachowanie higieny, minimalizując ryzyko przenoszenia infekcji.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

- W momencie wykrycia temperatury przekraczającej przyjętą normę, czytnik wysyła informację do systemu kontroli dostępu, uniemożliwiając przejście w głąb lecznicy – mówi Waldemar Kaak – Inspektor Ochrony Danych Osobowych w szpitalu. - System w żaden sposób nie gromadzi danych dotyczących wizerunku czy tożsamości osób wchodzących i wychodzących do i ze szpitala. Jest tylko urządzeniem pomocnym w przeprowadzaniu triażu. Osoby, które mają wątpliwości co do właściwej ochrony ich danych osobowych, przez szpital zachęcam do kontaktu pod numerem telefonu 506-807-812.

Jak zachować się przy bramce?

- przy wejściu do szpitala należy podejść do tabletu i starać się, aby obraz twarzy znalazł się w "czerwonym" kwadraciku tabletu

- po pozytywnym odczycie temperatury bramka zasygnalizuje to zielonym światłem i otwarciem skrzydeł – wtedy można przejść

- bramka wyjściowa – należy spokojnie podejść do bramki. Szklane skrzydła bramki otworzą się automatycznie

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości