Wiadomości

Gorzowianin wicemistrzem świata w kajakarstwie

21 września 2021, 13:29
W miniony weekend w Kopenhadze zakończyły się mistrzostwa świata w kajakarstwie klasycznym. Najlepiej spisał się Wiktor Głazunow, zawodnik AZS AWF Gorzów, który został wicemistrzem świata w konkurencji C-2 na 1000 metrów.

W dniach 16-19 września 2021 roku w Kopenhadze odbywały się mistrzostwa świata w kajakarstwie klasycznym, w których udział wzięli zawodnicy AZS AWF Gorzów.

Największym sukcesem może pochwalić się Wiktor Głazunow, który wspólnie z Tomaszem Barniakiem z AZS AWF Poznań zdobył srebrny medal w konkurencji C-2 1000 m. Przegrali z Rosjanami, a wyprzedzili Kubańczyków, mistrzów olimpijskich z Tokio.

Z kolei Głazunow z Baniakiem w konkurencji C-2 500 m (konkurencja olimpijska w Paryżu 2024) zajęli 4 miejsce. Również Julia Olszewska była 4 w konkurencji olimpijskiej K-4 500 m. Zawodniczkom do medalu zabrakło nieco ponad sześć dziesiątych sekundy.