• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

"Brutalnie ją nam zabrano". Rodzina chce sprowadzić ciało Wiktorii do domu

21 września 2021, 11:15, red
screen zrzutka.pl
16-letnia Wiktoria, która kilka dni temu została brutalnie zamordowana w Niemczech, pochodziła z Gorzowa. Teraz jej ciocia błaga o pomoc, bo chce sprowadzić jej ciało do domu. - Swoimi rękami wyniosłam ją ze szpitala po porodzie i własnymi rękami ją sprowadzę do domu - pisze na stronie internetowej zbiórki.

Dramat rozegrał się w niewielkim miasteczku Großröhrsdorf, oddalonym o niecałe 300 kilometrów od Gorzowa. W środowe popołudnie, 15 września 2021 niedaleko garaży przy ulicy Jana Sebastiana Bacha znaleziono zakrwawioną dziewczynę. Ktoś zadał jej kilka ciosów nożem. Na miejscu 16-latka była reanimowana i w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Tam niestety zmarła. 

Morderstwo wstrząsnęło lokalną społecznością. Informacja o brutalnej zbrodni dotarła też do Polski. Kilka dni później okazało się, że 16-letnia Wiktoria pochodzi z Gorzowa. Do Niemiec wyjechała całkiem niedawno. Od 3 lat mieszkała z rodzicami w Lichtenbergu, a do szkoły średniej uczęszczała w Grossroehrsdorfie.

Teraz jej najbliższa rodzina chce sprowadzić ciało do Polski. Koszty jednak są spore. 

- Postanowiłam pomóc mojej rodzinie, organizując tę zbiórkę. Nigdy przenigdy o nic nie prosiłam, ale tu nie mogę odpuścić.  Zabrano nam ją brutalnie!!! Chcemy ją sprowadzić do Polski gdzie jej miejsce. Szczerze nie wiem jak obrać słowa. Nikt nie chce się tu wzbogacić. Ja po prostu błagam o pomoc. Swoimi rękami wyniosłam ją ze szpitala po porodzie i własnymi rękami ją sprowadzę do domu - czytamy na stronie zbiórki. 

Rodzina chce zebrać 15 000 złotych. Bezpośredni link do zrzutki: https://zrzutka.pl/h8c3sm

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości