• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Niedzielne zakupy w Gorzowie, czyli które sklepy są otwarte?

12 września 2021, 14:51, mk
Według naszych wyliczeń, w Gorzowie w niedzielę czynnych jest sześć sklepów sieci Biedronka i tylko jeden sklep Lidl. Już wcześniej w niedzielę niehandlowe czynne były markety Intermarche, a całkiem niedawno do długiej listy placówek pocztowych dołączył Kaufland.

W niedziele niehandlowe czynne są też inne, mniejsze sklepy typu Lewiatan lub Chata Polska, które już o wiele wcześniej związały się umową z firmami pocztowymi lub kurierskimi i dzięki tej luce w prawie mogą bez przeszkód otwierać swoje placówki w dni wolne.

Chociaż na oficjalnych stronach sieci Biedronka znaleźliśmy informacje o tylko dwóch otwartych w niedzielę sklepach, tak naprawdę dziś czynne było sześć sklepów. Na: Okólnej, Mościckiego, Matejki, Olimpijskiej, Przemysłowej i Popławskiego. Natomiast jedyny sklep sieci Lidl, który jest otwarty w Gorzowie, znajduje się przy ulicy Matejki. Wszystkie pozostałe sklepy Lidla są na chwilę obecną zamknięte, ale doszły też do nas informacje, że od 18 września otwarta ma być placówka na Mickiewicza.

Odwiedziliśmy też otwarte sklepy i nic nie wskazuje na to, aby społeczeństwo nie chciało robić zakupów w niedzielę. Wręcz przeciwnie, w kilku sklepach ruch był dość spory - szczególnie w jedynym otwartym Lidlu oraz w Biedronce przy ulicy Olimpijskiej.

Na otwarcie sklepów w niedzielę do tej pory nie zdecydowała się inna sieć, która ma swoje sklepy w Gorzowie. Chodzi o Netto. Jak informuje biuro prasowe tej sieci, nic nie wskazuje na to, aby coś się miało w tej kwestii zmienić.

W niedziele wybrane sklepy czynne są z reguły do godziny 19:00

Drogi czytelniku! Jeżeli w Gorzowie są jeszcze czynne inne sklepy, których nie wymieniliśmy w tym artykule, daj nam proszę znać. Czekamy na informacje od Ciebie: kontakt@gorzowianin.com

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości