• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Szykuje się kolejny „kocioł” dla kierowców. Będą spore utrudnienia w rejonie skrzyżowania ul. Mieszka I i Roosevelta

1 września 2021, 16:02
fot. Marcin Kluwak
W sobotę 4 września wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I przystąpi do kolejnego etapu robót, który będzie obejmował odcinek od sądu do skrzyżowania z ul. Roosevelta. Dodatkowo przy ul. Roosevelta będzie budowana kanalizacja deszczowa. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Gorzów to obecnie jeden wielki plac budowy, bo gdzie by się nie pojechało, tam są remonty i utrudnienia. Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego, remontowana jest ul. Kombatantów, Okólna i Słoneczna. Natomiast jedną z inwestycji, która sprawia najwięcej problemów kierowcom jest przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I.

Niestety nie mamy dla mieszkańców Gorzowa dobrych wiadomości. Będą kolejne utrudnienia związane z przebudową ul. Chrobrego i Mieszka I, ponieważ w sobotę 4 września wykonawca inwestycji przystąpi do kolejnego etapu prac, który obejmie odcinek ul. Mieszka I  od siedziby sądu do skrzyżowania z ulicami Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego. Dodatkowo, w pobliżu tego skrzyżowania, na ulicy Roosevelta, będzie budowana kanalizacja deszczowa, co wiąże się z wykonaniem głębokiego wykopu.

W związku z tym, kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Przy ul. Roosevelta w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. Ks. Andrzejewskiego od strony ul. Słowiańskiej jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Kierowcy nie będą mieli możliwości skrętu w ul. Mieszka I, ani w ul. Kazimierza Wielkiego (wprowadzony zostanie nakaz jazdy prosto). Natomiast kierowcy jadący w stronę ul. Słowiańskiej będą mieli dostępne dwa pasy ruchu. Nie będzie można skręcić tylko w ul. Mieszka I.

Udostępniony zostanie dla ruchu w obu kierunkach przejazd ul. Mickiewicza, w rejonie skrzyżowania z ul. Mieszka I. Dojazd do sądu i przychodni lekarskiej na ul. Mieszka I będzie możliwy od ul. Mickiewicza, przez ul. Krasińskiego (ruch dwukierunkowy) i udostępniony dla ruchu odcinek ul. Mieszka I.

Z ul. Kazimierza Wielkiego będzie można skręcić wyłącznie w prawo, w kierunku ul. Słowiańskiej.  Natomiast dojazd z ul. Kazimierza Wielkiego do al. ks. Andrzejewskiego będzie możliwy poprzez ul. Chodkiewicza i Wyszyńskiego. Dojazd do ul. Kazimierza Wielkiego od strony ul. Słowiańskiej będzie możliwy poprzez ul. Żwirową, Błotną i Okrzei. Jeśli kierowca pojedzie ul. Roosevelta, to będzie miał możliwość dojazdu do ul. Kazimierza Wielkiego, al. ks. Andrzejewskiego, ul. Wyszyńskiego i Chodkiewicza lub poprzez zawrócenia na rondzie Wyszyńskiego i skręt w prawo, w ul. Kazimierza Wielkiego.

W celu dojazdu do ul. Wyszyńskiego, od ul. Słowiańskiej, kierowcy (pojazdów osobowych) będą mieli możliwość skorzystania z ul. Mickiewicza (otwarty przejazd przez ul. Mieszka I) lub przez os. Piaski. Na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości